Do teatru licznie przybyła publiczność, która lubi swoich wokalistów. Udany występ Edmunda Otremby i Teresy Chodyny (zdjęcia, wideo) 

Grudziądzki duet podzielił się z publicznością „Okruchami wspomnień” muzycznych. Powróciły dawne przeboje, nie zabrakło współczesnych.  

Koncert w teatrze wykazał, że grudziądzcy wokaliści Edmund Otremba i Teresa Chodyna sięgają po coraz to ambitniejsze utwory i radzą sobie z nimi całkiem dobrze. Konferansjerka Edmunda Otremby spinała całość wyważonym humorem a publiczność bawiła się bardzo dobrze. Edmund Otremba oświadczył w pewnym momencie, że będzie śpiewać fryzjerka, a Teresa mu ripostowała, że także elektryk i mechanik.  – Zawsze podkreślamy, że jesteśmy w Cechu Rzemiosł Różnych w Grudziądzu – wyjaśnił Edmund Otremba.  

Naprawdę pięknie zabrzmiały przede wszystkim duety w ich wykonaniu, a w popisach solowych – Edmund Otremba zaśpiewał wzruszającą piosenkę Charlesa Aznavoura „La Boheme” a także „Iść za marzeniem” Jerzego Połomskiego, zaś Teresa Chodyna zmierzyła się m.in. z przebojami Ireny Santor, Cher, Whitney Houston i Beaty Kozidrak z zespołu Bajm, wychodząc z nich zwycięsko.

„Gdzie ty, gdzie ja” – refleksyjną piosenkę śpiewają w teatrze w Grudziądzu Edmund Otremba i Teresa Chodyna. Wideo: Maryla Rzeszut

Na zakończenie była piosenka „Greckie wino”, przy której – już tradycyjnie – publiczność wstała i kołysząc się, śpiewała z wykonawcami. Kolejne występy Edmunda Otremby i Teresy Chodyny wpisały się już w muzyczny krajobraz Grudziądza, mają oni swoją publiczność, która docenia ich zamiłowanie do śpiewania i cieszy się, że są to nasi, miejscowi wokaliści. Słowa uznania za to, że przez wiele lat oboje – mając swoją pracę zawodową – znajdują czas na rozwijanie pasji śpiewania.    

Na koncert naszych, grudziądzkich artystów przybyli m.in. poseł Tomasz Szymański, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i wiceprezydent Róża Lewandowska. Byli też miejscowi przedsiębiorcy, którzy wspierają działalność duetu i zapewnili m.in. poczęstunek słodkimi czekoladkami i batonikami, które publiczność otrzymała przy wejściu do teatru. Wspaniale, że był też Stanisław Nowacki, grudziądzki muzyk i kompozytor, który uczył wielu wokalistów, odnoszących sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Kolejny koncert – jak dobrze pójdzie – duet zapowiada na 19 marca w Grudziądzu.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Do teatru licznie przybyła publiczność, która lubi swoich wokalistów. Udany występ Edmunda Otremby i Teresy Chodyny (zdjęcia, wideo) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu