Na Koncert Wielkopostny „Wokół Ukrzyżowanego” do Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza 24 marca CK Teatr. Wystąpi Chór Akademicki UKW z Bydgoszczy i soliści

Premiera tego muzycznego dzieła w 2022 roku była wielkim wydarzeniem. Pozytywny odbiór i przeżycia słuchaczy przerosły najśmielsze oczekiwania twórców. Ten niezwykły koncert wprowadzi grudziądzan w atmosferę Wielkiego Tygodnia i nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.

Wystąpią: Benedykt Odya – dyrygent, instrumentalista, aranżer i kompozytor, Daniel Pradella – pianista, aranżer, Aga Twardowska – wokalistka, autorka teksów i muzyki, Mateusz Wiśniewski – wokalista sesyjny, instrumentalista, Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

            Koncert „Wokół Ukrzyżowanego” powstał ze współpracy Benedykta Odyi oraz Daniela Pradelli. Skłania do refleksji nad czasem Wielkiego Postu i zwraca uwagę na istotne (chronologicznie ukazane) wydarzenia biblijne. Osobliwe aranżacje pieśni pasyjnych pozostają w poszanowaniu tradycji. Rzucają nowe światło na znane pieśni i utwory wielkopostne.
            Dzieło miało swoją premierę w 2022 roku. Jego pozytywny odbiór i przeżycia słuchaczy przerosły najśmielsze oczekiwania twórców. Jest syntezą wielu gatunków muzycznych. Szeroki  dobór różnorodnych brzmień uwydatnia słowa i prostotę tradycyjnych pieśni. Celem twórców jest dotarcie w głąb naszych serc, by umożliwić pozostanie wrażliwym na potęgę muzyki. Odbiór tego dzieła staje się osobliwym przeżyciem każdego ze słuchaczy, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu kreującym wyższą ideę.

Benedykt Odya – dyrygent, instrumentalista, aranżer i kompozytor muzyki elektronicznej. Od 2001 roku nauczyciel akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2016 r. profesor uczelni, doktor habilitowany sztuk muzycznych. Absolwent (z wyróżnieniem) obecnie Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku (WSP) oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Capellą Bydgostiensis i ElJazz BigBand. Jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych festiwali i konkursów muzycznych (m.in. Włochy, Hiszpania, Szwecja, Malta, Słowacja, Dania, Niemcy, Austria, Belgia, Serbia). W zakres jego pracy artystycznej i naukowej wpisuje się szczególnie Chrystus Ukrzyżowany i motywy Golgoty. Jego prace naukowe oraz wieloletnia działalność artystyczna dotyczy przede wszystkim muzyki wielkopostnej i pasyjnej.

Daniel Pradella – pianista, aranżer. Absolwent Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Bielsku – Białej (instrumenty perkusyjne) i absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w specjalności – fortepian jazzowy i wibrafon jazzowy. Od 2021 r. jest asystentem na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pisze m. in. dla kwartetów smyczkowych Opery Nova i kwartetu Infinito. Jego aranżacje rozbrzmiewają często na warsztatach i koncertach muzyki chrześcijańskiej.

Aga Twardowska – wokalistka, autorka teksów i muzyki. Finalistka V edycji „The Voice of Poland”, uczestniczka V edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Dwukrotnie występowała w Opolu, w tym zdobyła drugie miejsce w „Debiutach” ze swoją piosenką „Północ”. Brała udział w wielu koncertach i wydarzeniach telewizyjnych m.in.„Jaka to melodia”, „Świat się kręci”, „Aplauz Aplauz”. Ma na koncie projekt muzyczny „Betlejem w Polsce”. Śpiewa od 24 lat.

Mateusz Wiśniewski – wokalista sesyjny, instrumentalista, absolwent wokalistyki jazzowej bydgoskiej Akademii Muzycznej. Przez lata pracy artystycznej występował z ważnymi polskimi i zagranicznymi muzykami, dyrygentami i aranżerami, m.in. Krzysztofem Herdzinem, Adamem Sztabą, Amosem Talmonem, Radosławem Labahua, Pawłem Lucewiczem, Bernardem Chmielarzem. Współpracuje z Filharmonią Pomorską im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Symfoników Bydgoskich, Orkiestrami Wojskowymi – OW Toruń, Bydgoszcz i Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy działa w ramach Wydziału Edukacji Muzycznej. Wszyscy członkowie studiują edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej. Od lat współpracuje z Filharmonią Pomorską i Operą Nova w Bydgoszczy oraz Filharmonią Bałtycką w Gdańsku.

Początek koncertu 24 marca (niedziela) w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu o  godz. 19.00. Wstęp bezpłatny.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Na Koncert Wielkopostny „Wokół Ukrzyżowanego” do Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza 24 marca CK Teatr. Wystąpi Chór Akademicki UKW z Bydgoszczy i soliści

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu