Licytacje w sobotę na festynie! Przybywa ekstra fantów! Cel? Dla Rafała. Poszukuje bliźniaka genetycznego. Czeka go przeszczep szpiku

Zapisy do bazy danych już w sobotę, 22 października w marinie i Centrum Edukacji Ekologicznej. W CEE będzie festyn z licytacjami i zbiórka pieniędzy na leczenie. Przykład daje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Podjąłem decyzję, że się zarejestruję. Otwórzmy serca, pomóżmy Rafałowi. Dajmy mu szansę.

Wiele środowisk włącza się do akcji pomocy choremu Rafałowi Wydrze.

Kto może stać się dawcą szpiku, powinien wykorzystać możliwość i się zarejestrować. Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu i MORiW Grudziądz organizują wspólnie z Fundacją DKMS dzień dawcy szpiku dla pochodzącego z Grudziądza Rafała Wydry, który szuka swojego bliźniaka genetycznego.

Rafał Wydra ma 47 lat. Był zdrowy, ale nagle przyszło osłabienie, trwało miesiąc. Trafił do szpitala. Diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. Od kwietnia jest w szpitalu. Walczy o swoje zdrowie i powrót do rodziny. To grudziądzanin, który teraz mieszka w Białochowie. Kocha las i w ogóle przyrodę.

W Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Nad Torem 1 i w grudziądzkiej marinie przy ul. Portowej prowadzona będzie w sobotę, w godzinach 10.00-17.00  akcja rejestracji do bazy dawców szpiku. Rejestracja trwa bardzo krótko a pobranie materiału genetycznego jest całkowicie bezpieczne.

Podczas konferencji prasowej w marinie także Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza zachęcał do pomocy Rafałowi Wydrze: – W prosty sposób możemy podarować komuś cząstkę siebie i dać innej osobie nowe życie. Sam także podjąłem decyzję, aby zarejestrować się w bazie. Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców do szerokiego udziału w akcji i odpowiedzi na apel organizatorów.

Kto może, niech przyjdzie w sobotę do mariny lub Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Nad Torem 1, gdzie będzie można się zarejestrować.  

Przybyło gadżetów i supernagród w licytacji w CEE!

W CEE w sobotę od godz. 10.00 jest spacer do kwatery z danielami, warsztaty i gra terenowa. Tu właśnie przygotowywany jest FESTYN Z LICYTACJAMI (od godz. 13.00), z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Rafała Wydry.

Będzie licytowany m.in. lot balonem, wycieczka rowerowa z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim, kolacja z leśniczym i 1 metr sześcienny drewna opałowego. Wiceprezydent Róża Lewandowska dorzuciła do licytowanej puli bilet na zwiedzanie znakomitego Muzeum Handlu Wiślanego Flis i zwiedzanie Ratusza (dla dwóch osób!). Team żużlowy KB RacingKrzysztof Buczkowski dał na licytację czapkę i bluzę! Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej dorzuciła prawdziwy hełm strażacki! Ekstra gadżet ma Teatr: zwiedzanie gmachu przy ul. Teatralnej 1, dobrą kawę i film! A kto chce potrenować na ergometrze z wioślarką Martą Wieliczko – srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Tokio? Taki trening jest w puli do licytacji. Ponadto piękne zdjęcia: dwa autorstwa Arkadiusza Kikulskiego i trzy – Kamila Bileckiego. Jest też voucher na spacer z milusimi alpakami! Ktoś zainteresowany tablicą drogową „Grudziądz” – może ją sobie w sobotę wylicytować.

Maryla Rzeszut

Kochani. Przeczytajcie plakaty, wybierzcie formę i miejsce, w którym zechcecie włączyć się do akcji! Sprawdźcie poniżej, jakie fajne gadżety trafiły na licytację w Centrum Edukacji Ekologicznej!

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Licytacje w sobotę na festynie! Przybywa ekstra fantów! Cel? Dla Rafała. Poszukuje bliźniaka genetycznego. Czeka go przeszczep szpiku

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu