Nagrodę Mikołaja Kopernika Ekonomisty odebrała w Grudziądzu prof. Elżbieta Mączyńska. Uroczysta gala w teatrze. Koncert Tre Voci (zdjęcia)

Statuetka wręczona została po raz drugi. Pierwszą, w ubiegłym roku otrzymał dr Wiesław Rozłucki, współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych. Nagrodę ustanowił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Tegoroczna laureatka – prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska jest osobą wybitnie zasłużoną w dziedzinie nauk ekonomicznych i gospodarki. Nagrodę w Grudziądzu odebrała za dokonania m.in. w sferze działań eliminujących negatywne zjawiska w gospodarce i przedsiębiorstwach. Przez wiele lat była prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Dziękując za wielkie wyróżnienie wyznała, że zakochała się w Grudziądzu i jeśli będzie nagroda za miłość do tego miasta to o nią prosi.

Laudację wygłosił prezydent Maciej Glamowski a gratulacje i kwiaty przekazywali m.in. senator Ryszard Bober, poseł Tomasz Szymański, przedstawiciele władz województwa oraz Uniwersytetu Gdańskiego i  władze Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Przypomniano, że inicjatorką ustanowienia nagrody była Grażyna Leśniewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu.

Galę w grudziądzkim teatrze uświetnił bardzo dobry koncert trzech polskich tenorów TRE VOCI. Po koncercie wiele osób ustawiło się w kolejce po płytę tego wokalnego tria, autografy i wspólne zdjęcia.

*Właśnie w Grudziądzu Mikołaj Kopernik wygłosił słynny traktat o monecie. Stworzył aktualną do dziś teorię monetarną.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nagrodę Mikołaja Kopernika Ekonomisty odebrała w Grudziądzu prof. Elżbieta Mączyńska. Uroczysta gala w teatrze. Koncert Tre Voci (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu