Najlepsze prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plastycznego w Grudziądzu już można oglądać na Rynku. Wystawę otworzyła wiceprezydent Róża Lewandowska (zdjęcia)

IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizuje od 2015 roku Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Na konkurs „Autoportret czyli portret własny” co roku przysyłane są tysiące prac z całej Polski.

Wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska otwiera wystawę najlepszych prac IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Autoportret czyli portret własny”.

Pomysłodawcą i kuratorem konkursu jest grudziądzki artysta malarz Marek Fijałkowski. – Serdecznie dziękuję panu Markowi Fijałkowskiemu za ten cenny pomysł na konkurs i za to, że nieustannie działa od 2015 roku kontynuując i rozwijając to artystyczne przedsięwzięcie, które promuje Grudziądz w całym kraju – mówiła podczas otwarcia ekspozycji na Rynku Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

Marek Fijałkowski zapowiedział, że w 2025 roku odbędzie się już jubileuszowy, dziesiąty  konkurs, którego najlepsze prace (około 300) trafią na wystawę do grudziądzkiego Muzeum. W tym roku na ogólnopolski konkurs plastyczny zgłoszono bardzo interesujące prace ze szkół i Liceów Sztuk Plastycznych m.in. z Łomży, Wrocławia, Polkowic a także naszego, grudziądzkiego. Wykonane zostały w różnych technikach. Są m.in. rysunki, obrazy olejne, pastele, linoryty, ceramika, rzeźba.

O rosnącym znaczeniu tego ogólnopolskiego konkursu mówił też Michał Czepek, dyrektor wydziału kultury i sportu Ratusza. W otwarciu ekspozycji wzięła udział m.in. Kamila Melkowska-Lemke, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miejskiego.

Na Rynku w Grudziądzu od piątku, 21 czerwca eksponowane są wyróżnione prace – autoportrety, które wiele mówią o ich autorach, skłaniają do przemyśleń i działają na wyobraźnię.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Najlepsze prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plastycznego w Grudziądzu już można oglądać na Rynku. Wystawę otworzyła wiceprezydent Róża Lewandowska (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu