Narodowy Balet Ukraiński „Virski” wystąpi 21 października na scenie w Grudziądzu! Dynamika, perfekcja, artyzm (zdjęcia)

Na tournée w Polsce przebywa wyjątkowy Ambasador Kultury: NARODOWY BALET UKRAINY „VIRSKI ‘’. Uważany przez wielu za jeden z najlepszych zespołów artystycznych świata. W piątek zatańczy w grudziądzkim teatrze.

Już od chwili powstania w 1937 r. wzbudzał olbrzymie emocje wśród widzów, nie tylko za sprawą artystycznej awangardy i wizjonerskich pomysłów, ale za perfekcjonizm. Tradycyjne tańce w nowych choreografiach: Hopak, My z Ukrainy, otrzymały status niedoścignionego wzoru połączenia folkloru z współczesnością przy użyciu niepowtarzalnego kolorytu, ekspresji i dynamiki.

Bywa, że mistrzostwo artystów i przebogaty repertuar doprowadzają widzów do stanów euforycznych, co setki razy było podkreślane przez prestiżowe pisma w ponad 70 krajach.

W grudziądzkim teatrze „Virski” wystąpi 21 października (piątek) o godz. 19.00.  Bilety w cenie 120 i 130 zł.

(marz)

Foto: CK Teatr w Grudziądzu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Narodowy Balet Ukraiński „Virski” wystąpi 21 października na scenie w Grudziądzu! Dynamika, perfekcja, artyzm (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu