Nie poznacie części przemysłowej Rządza i Mniszka po przebudowie dróg! Inwestycja potrwa około 2 lat. Grant 58,8 milionów zł. z Polskiego Ładu przekazany Grudziądzowi (zdjęcia)

Zarząd Dróg Miejskich musi działać szybko, by inwestycja ruszyła na początku 2024 roku.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Przebudowa dróg za prawie 60 milionów zł. nastąpi w ciągu około dwóch lat i całkowicie odmieni układ komunikacyjny w przemysłowej części Mniszka i Rządza.

Oprócz modernizacji ulic w Mniszku i na Rządzu planowana jest budowa nowego ronda – u zbiegu ulicy Malczewskiego i Drogi Kujawskiej.

Pieniądze pochodzą z kolejnej edycji Polskiego Ładu. Dzięki nim wyremontowane zostaną między innymi ulice: Składowa, Magazynowa, aleja Sportowców, Jeziorna, Malczewskiego.To potężna kwota. Dzięki niej Grudziądz zmodernizuje układ drogowy co ułatwi biznesowi funkcjonowanie i rozwój – podkreślił Józef Ramlau, wicewojewoda.  

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Jesteśmy gotowi do przebudowy dróg na Rządzu i Mniszku. Mamy już częściowo opracowaną dokumentację.

– Przyznano nam tak wielkie dofinansowanie dzięki temu, że dobrze przygotowaliśmy i uzasadniliśmy projekty. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to zadanie i tym, którzy go wspierali – mówił na konferencji prasowej Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Dziękuję za wsparcie ministrowi Krzysztofowi Szczuckiemu. Czeka nas wielka inwestycja, rewolucyjna dla tej części Grudziądza. Całkowicie odmieni tu układ komunikacyjny i bardzo mocno odciąży część mieszkaniową. Komfort życia mieszkańców zdecydowanie się poprawi i polepszy się też dostępność dużych firm. Jako miasto jesteśmy gotowi do realizacji tego wielkiego zadania. Częściowo już mamy przygotowaną dokumentację.  Postaramy się, aby ta inwestycja ruszyła na początku 2024 roku.  

Już teraz widać, że porządne drogi są potrzebne w rejonie ul. Jeziornej, Drogi Granicznej i okolic, bo jest tam duży ruch pojazdów ciężarowych, dostawczych i osobowych.

Sylwia Łazarczyk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu zapowiada: – Mamy bardzo dużo do zrobienia i będziemy działać szybko. Od podpisania wstępnej promesy mamy 9 miesięcy na ogłoszenie przetargu. Na całość tego zadania będzie program funkcjonalno-użytkowy i decyzja  środowiskowa a resztę podzielimy na części. Wykonamy to w systemie projektuj i buduj.  

58,8 milionów zł. Grudziądz otrzyma z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie poznacie części przemysłowej Rządza i Mniszka po przebudowie dróg! Inwestycja potrwa około 2 lat. Grant 58,8 milionów zł. z Polskiego Ładu przekazany Grudziądzowi (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu