Nie żyje Jerzy Krzyś, grudziądzki lekarz, społecznik, działacz kultury, autor publikacji medycznych i historycznych

15 maja zmarł płk. dr Jerzy Krzyś. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Grudziądzu w sobotę, 20 maja.

Jerzy Krzyś (ur. 1928) ponad 20 lat był ordynatorem oddziału położniczego szpitala wojskowego w Grudziądzu. W latach 2000-2017 przewodniczył Radzie Fundacji na Rzecz Jazdy Polskiej. Był również wieloletnim wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Dziejów Grudziądza, członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego i Polskiego Czerwonego Krzyża.

Publikował w periodykach takich jak „Kalendarz Grudziądzki” i „Rocznik Grudziądzki”. Jego teksty ukazywały się również w czasopismach, jak choćby „Gazeta Grudziądzka” i „Pogłos Barcina”.

Otrzymał m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Odznakę Honorową Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej. Jest Honorowym Obywatelem Gminy Barcin.

Na zdjęciu: Zasłużony dla grudziądzkiej kultury Jerzy Krzyś w teatrze, gratuluje Karoli Skowrońskiej honorowego obywatelstwa miasta Grudziądza, a Karola Skowrońska dziękuje mu za wiele lat wspaniałej współpracy. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie żyje Jerzy Krzyś, grudziądzki lekarz, społecznik, działacz kultury, autor publikacji medycznych i historycznych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu