Nie żyje Maria Warzyńska – grudziądzka wokalistka, laureatka festiwalu w Zielonej Górze w 1970 r. Zmarła w piątek. Pogrzeb 7 września

Grudziądzanka Maria Warzyńska zmarła w miniony piątek w szpitalu w Pile. Pogrzeb odbędzie się w środę, 7 września. Różaniec o godz. 11.30 w kaplicy kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.

Maria Warzyńska w 1971 roku.

Miała piękny głos. Odniosła sukces na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1970 roku zaśpiewała „Serce na śniegu” („Trojki dwie”) i zdobyła główną nagrodę. Nagrała z tą piosenką pocztówkę dźwiękową. Na you-tube można posłuchać tego utworu w jej wykonaniu. Także innych, wykonywanych przez nią i nagranych na płytę: „Wrzosy”, „Tam gdzie cyganie”, Nie rzucaj słów na wiatr”, „Dziewczyna trzpiot”. Śpiewała pięknie.

Miał okazję współpracować z nią Stanisław Nowacki, grudziądzki muzyk i kompozytor, przygotowując do konkursów, koncertów. Twierdził, że rzeczywiście miała wyjątkowy głos.

Dwa razy wystąpiła na festiwalu piosenki w Opolu (w 1971 i 1972 roku). Śpiewała i nagrywała z orkiestrą Stefana Rachonia. Przez wiele lat była solistką zespołu estradowego „Czarne Berety”.

Od 2004 roku współpracowała z grudziądzkimi Dinozaurami Big-Beatu. Grudziądzka publiczność może ją pamiętać z występów m.in. w „Czarcim Młynie” w 2003 i 2005 roku. Jej kariera mogłaby potoczyć się ze znacznie większymi sukcesami. To był nie do końca wykorzystany talent wokalny.

Pogrzeb odbędzie się w środę, 7 września w Grudziądzu. Msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 12. Pochowana zostanie na cmentarzu farnym.

(marz)

Maria Warzyńska, 1971 rok.
Maria Warzyńska podczas koncertu w 2003 roku.
Koncert grudziądzkich dinozaurów big beatu w 2005 roku. Maria Warzyńska na scenie karczmy „Czarci Młyn”.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie żyje Maria Warzyńska – grudziądzka wokalistka, laureatka festiwalu w Zielonej Górze w 1970 r. Zmarła w piątek. Pogrzeb 7 września

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu