Niedziela na błoniach z wojskiem. Żołnierze zachęcali, by wstąpić do armii. Można było postrzelać i wiele dowiedzieć się o służbie (zdjęcia)

Święto Wojska Polskiego obchodzimy 15 sierpnia (wtorek), ale mieszkańcy Grudziądza uczestniczyli już w niedzielę w pikniku rodzinnym z naszą armią. Były pokazy sprzętu, koncert pieśni żołnierskich, gry i zabawy dla dzieci oraz tradycyjna wojskowa grochówka.

Wcześniej na Rynku odbyło się mianowanie na pierwszy stopień podoficerski żołnierzy Legii Akademickiej .

– Pikniki dla mieszkańców Grudziądza organizowane na błoniach przez Centrum Szkolenia Logistyki, to już tradycja  – mówi Mariusz Żebrowski z CSLog. – Wystawiliśmy sprzęt jaki używany jest w wojsku. Jest rosomak, są wozy pożarnicze, broń z której można postrzelać i namioty promocyjne gdzie zachęcamy do wstąpienia do armii. 

Na stanowisku Wojskowego Centrum Rekrutacji można było dowiedzieć się wszystkiego na temat warunków jakie trzeba spełnić, by założyć mundur. Co ciekawe, mogą to zrobić osoby, które nie przekroczyły 60 roku życia.

Gościnnie z WCR do służby wojskowej namawiały osoby ze Stowarzyszenia Historycznego im. Centrum Wyszkolenia Żandarmerii. Zachęcano do wstąpienia do tej właśnie formacji wojskowej, która kontynuuje tradycje przedwojennego Centrum Wyszkolenia Żandarmerii w Grudziądzu.

Święto Wojska Polskiego obchodzimy 15 sierpnia, na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Tekst i fot. ANETTE

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Niedziela na błoniach z wojskiem. Żołnierze zachęcali, by wstąpić do armii. Można było postrzelać i wiele dowiedzieć się o służbie (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu