Niepełnosprawni z całej Polski prezentują swoje talenty w przeglądzie OPTAN 2022. W niedzielę msza św. w Bazylice Mniejszej i gala w teatrze

Od 4 do 7 sierpnia w Grudziądzu trwa XXIV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2022. To cykliczne przedsięwzięcie pozwala nam poznać kreatywność i talenty osób niepełnosprawnych.

W Bazylice Mniejszej w niedzielę rano rozpocznie się msza św. w intencji Ks. Biskupa Jana Chrapka i artystów niepełnosprawnych.

Na tym ogólnokrajowym forum uczestnicy przeglądu zaprezentują m.in. swoje uzdolnienia w trzech konkursach: plastycznym „Radość tworzenia radością życia” , piosenkarskim „Latarnia” i recytatorskim „Widzimy ten sam świat”.

5 sierpnia w Zespole Placówek Młodzieżowych Bursa przy ul. Hallera 37 otwarta została wystawa „Malarstwo Artystów Teatru Życia im. Ks. Biskupa Jana Chrapka”.

Organizatorem OPTAN-u jest Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu.

– Serdecznie zachęcam grudziądzan do udziału w XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2022. Jestem dumny, że tak wspaniała inicjatywa, polegająca na prezentacji twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, znalazła swoje stałe miejsce w Grudziądzu – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.  

Prezes Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka – Krystyna Grabowska zaprasza do udziału w mszy św. celebrowanej w intencji Ks. Biskupa Jana Chrapka i artystów niepełnosprawnych. Msza św. rozpocznie się w niedzielę, 7 sierpnia o godz. 8.30 w grudziądzkiej Farze.

Także w niedzielę, w CK Teatr przy ul. Teatralnej 1 o godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta gala przeglądu. Warto przyjść i przeżyć z artystami ich najlepsze prezentacje.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Niepełnosprawni z całej Polski prezentują swoje talenty w przeglądzie OPTAN 2022. W niedzielę msza św. w Bazylice Mniejszej i gala w teatrze

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu