Niespodziankę dla grudziądzan szykuje Muzeum im. ks. Władysława Łęgi: wyjątkową szopkę betlejemską. Z figurami rzeźbiarza z Florencji  

Znów będzie oryginalna szopka w Grudziądzu (od 6 grudnia): tym razem złożona z postaci wyrzeźbionych we Włoszech. Ze znanej firmy Moranduzzo.

W ubiegłym w roku w grudziądzkim Muzeum eksponowana była szopka betlejemska złożona z figur drewnianych wyrzeźbionych przez grudziądzkiego artystę Cezarego Kopika. W tym roku będzie inna – też z drewnianymi figurami, ale z Włoch.

Pracownicy Muzeum zaskakują kreatywnością. Znakomity etnograf Łukasz Ciemiński z pomocą Mateusza Promińskiego i Michała Bergiusa przygotowują coś specjalnego: „włoską” szopkę betlejemską!  

W ubiegłym w roku w Muzeum podziwialiśmy szopkę betlejemską złożoną z figur drewnianych wyrzeźbionych przez grudziądzkiego artystę Cezarego Kopika.

W tym roku od 6 grudnia w gmachu głównym przy ul. Wodnej w Grudziądzu będzie można oglądać bardzo oryginalną szopkę betlejemską, której figurki pochodzą ze znanej włoskiej firmy Moranduzzo, a zaprojektowane zostały przez florenckiego rzeźbiarza Martino Landi.

Pracownicy grudziądzkiego Muzeum zapowiadają: w tym wyjątkowym okresie w roku pokażemy barwny świat, który zatrzymał wszelkie swoje aktywności w Cichą i Świętą Noc!

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Niespodziankę dla grudziądzan szykuje Muzeum im. ks. Władysława Łęgi: wyjątkową szopkę betlejemską. Z figurami rzeźbiarza z Florencji  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu