Jaka była Noc Bibliotek w Grudziądzu? Trzy godziny z grami i zabawami dla dzieci, wypożyczaniem w ciemno, teatrem i pisarką (zdjęcia)

I można było bardzo przyjemnie spędzić czas wśród książek! Chociaż ciekawe, że Noc Bibliotek przyciągnęła głównie kobiety. Czyżby to głównie panie czytały książki a panowie mniej?

Oprócz książek – tace z jabłkami i kwiaty do posadzenia w ogrodzie witały gości Nocy Bibliotek w Grudziądzu. W gmachu przy ul. Legionów 28 każdy mógł znaleźć coś dla siebie – od najmłodszych do najstarszych czytelników.  

– „To się musi powieść” – pod takim optymistycznym hasłem prowadzona jest ogólnopolska akcja Noc Bibliotek. Zwrócenie uwagi na książki, przypomnienie jak ważne jest czytanie przyniesie rezultaty. Prawdziwy boom na wypożyczanie książek nastąpił w czasie epidemii covidu, teraz nieco osłabł, ale wciąż mamy chętnych do korzystania z naszych zbiorów – mówi Aleksandra Ciżnicka, dyrektor Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu.

Od godz. 18 do 21 dzieci spędzały atrakcyjnie czas w zaczarowanym pokoju z wróżką, wśród książek oczywiście. W dziale dla dzieci i młodzieży prowadzone były ciekawe gry i zabawy pod hasłem „Magii moc w biblioteczną noc”.

Starsi obejrzeli spektakl.  Teatr Rodzinny przedstawił – na wesoło – premierę „Próby, czyli Patchwork VI”w reżyserii Krzysztofa Rotnickiego.  

Kto skusił się na wypożyczenie książek w ciemno – odebrał zapakowana paczkę trzech książek. Jakich? Okazało się po rozpakowaniu – już na miejscu albo w domu. Na pewno takich, które do czytania zachęcą. Kto nie był zapisany do Biblioteki Miejskiej – zapisał się i otrzymał kartę czytelnika.

Na spotkaniu z autorką książek Moniką Cieluch były same kobiety. Monika Cieluch zaznaczyła, że nie czuje się pisarką, raczej autorką książek. Rozmowę z nią znakomicie poprowadziła Nikoleta Owczarzak z Biblioteki Miejskiej.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT   

Monika Cieluch, autorka książek (z lewej) i prowadząca rozmowę Nikoleta Owczarzak.
Krzysztof Rotnicki, reżyser spektaklu w wykonaniu Teatru Rodzinnego w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jaka była Noc Bibliotek w Grudziądzu? Trzy godziny z grami i zabawami dla dzieci, wypożyczaniem w ciemno, teatrem i pisarką (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu