Nowoczesne, modułowe hale produkcyjne powstaną przy Drodze Mazowieckiej w Grudziądzu, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Dziś zostały wbite pierwsze łopaty pod tę budowę. W obiektach nowej generacji będą mogły wynajmować powierzchnię małe i średnie przedsiębiorstwa.

To kolejny impuls do rozwoju lokalnej gospodarki. Powstaną nowe miejsca pracy, będą wpływy do budżetu miasta. W Grudziądzu rozpoczyna się budowa hal modułowych pod wynajem dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Nowoczesne hale modułowe zajmą łącznie około 37 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to obiekt nowej generacji: z ogrzewaniem podłogowym, pompami ciepła, fotowoltaiką. W pobliżu przewidziano przestrzeń rekreacyjną dla pracowników i mieszkańców. Przedsiębiorcy będą mogli wynająć tu powierzchnię do działalności gospodarczej od razu, zamiast długo załatwiać formalności z uruchomieniem firmy.  

Niemal w całości zapełniony już jest inwestorami wielki, 100-hektarowy obszar Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy Drodze Granicznej.  

Nowe hale produkcyjne powstaną w sąsiedztwie węzła autostradowego. Zainwestowane tu wcześniej przez miasto około 4,5 miliona złotych i wybudowanie drogi dojazdowej sprawiły, że ten teren stał się dostępny i wzbudza zainteresowanie inwestorów.

Dla inwestorów istotne jest, że w Grudziądzu rozwija się szkolnictwo zawodowe i branżowe, co ma  wpływ na kształcenie kadr dla przemysłu. Jest to ważne dla biznesu już działającego w mieście i tego, który wchodzi do Grudziądza.

W symbolicznym rozpoczęciu budowy – wbiciu łopaty wzięli udział: Krzysztof Szczucki – prezes Rządowego Centrum Legislacji, posłanka Joanna Borowiak, Anna Gembicka – sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi, Józef Ramlau – wicewojewoda kujawsko-pomorski.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nowoczesne, modułowe hale produkcyjne powstaną przy Drodze Mazowieckiej w Grudziądzu, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu