O 19,47 procent wzrosną ceny dla odbiorców ciepła z miejskiej sieci – informuje OPEC Grudziądz. Powód: skok cen węgla i uprawnień do emisji CO2

Od 1 listopada 2022 roku spółka OPEC Grudziądz podwyższy cenę ciepła. W ślad za zmianami taryfy dla odbiorców podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Nową taryfę zatwierdził prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Oznacza to wzrost średnio o 19,47% względem aktualnie stosowanych cen.

Skąd ta podwyżka? Na taki wzrost cen ciepła systemowego składają się przede wszystkim drastycznie wysokie ceny węgla i koszt zakupu uprawnień do emisji CO2.

Jak wyjaśnia OPEC Grudziądz – w tej sytuacji nie było możliwe dalsze utrzymanie obecnej ceny ciepła bez zagrożenia stabilności spółki i bezpieczeństwa dostaw ciepła.

Z takimi samymi problemami boryka się cała branża ciepłownicza w Polsce. Dlatego rządzący przyjęli Ustawę o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, która przyjęła gwarantowaną cenę 103,82 zł/GJ dla sprzedaży ciepła systemowego.

W zatwierdzonej 17 października 2022 r. przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zmianie taryfy dla grudziądzkiego OPEC-u cena ciepła jest niższa od tej ustawowej i wynosi 92,55 zł/GJ.

Grupa OPEC nie wprowadza maksymalnych cen, stara się je wyważyć i być bezpiecznym dostawcą ciepła w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. 

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

O 19,47 procent wzrosną ceny dla odbiorców ciepła z miejskiej sieci – informuje OPEC Grudziądz. Powód: skok cen węgla i uprawnień do emisji CO2

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu