Obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa odbyły się także w Grudziądzu, gdzie od wielu lat działa koło kombatantów misji pokojowych ONZ

W uroczystości zorganizowanej przez weteranów wzięli udział przedstawiciele władz miejskich.

W Grudziądzu od wielu lat działa Koło nr 22 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, którzy podkreślają swoje przywiązanie do Polski i uczestniczą we wszystkich miejskich uroczystościach patriotycznych.

Dzisiejsze obchody zbiegają się z 70. rocznicą pierwszego udziału Polaków w misji pokojowej ONZ i 35. rocznicą nadania siłom pokojowym ONZ Nagrody Nobla.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza został wyróżniony brązowym  medalem za zasługi dla popularyzacji udziału Polaków w misjach zagranicznych i aktywny udział w działalności Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. – To dla mnie wielki zaszczyt i powód do ogromnej dumy – przyznał prezydent Maciej Glamowski.

W uroczystości wzięła także udział m.in. Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

(marz)

Żołnierze, którzy uczestniczyli w misjach zagranicznych są członkami Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Uczestniczą we wszystkich uroczystościach patriotycznych w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa odbyły się także w Grudziądzu, gdzie od wielu lat działa koło kombatantów misji pokojowych ONZ

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu