Obchodziliśmy dziś w Grudziądzu Święto Wojska Polskiego. Kwiaty pod pomnikami, msza święta w Bazylice i uroczystość na Rynku (zdjęcia)

Delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą powrót Grudziądza do Polski i gen. Józefa Hallera oraz pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja odprawiona została msza św. z udziałem asysty wojskowej.

Bardzo uroczyście było pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku w Grudziądzu.

– Gratuluję wszystkim mianowanym dziś na pierwszy stopień podoficerski Legii Akademickiej. Pragnę podziękować wszystkim żołnierzom, którzy każdego dnia pełnią odpowiedzialną misję czuwania nad bezpieczeństwem granic naszego kraju i strzegą polskiej niepodległości – mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. – Dziękuję również gościom.  Przybyli m.in. Karola Skowrońska – honorowy obywatel Grudziądza, senator Ryszard Bober, wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu Łukasz Kowarowski i radni. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za udział w obchodach.

(marz)

Na nadwiślańskich błoniach w Grudziądzu odbył się piknik wojskowy.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Obchodziliśmy dziś w Grudziądzu Święto Wojska Polskiego. Kwiaty pod pomnikami, msza święta w Bazylice i uroczystość na Rynku (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu