Obiekt należący do KOWR-u przy ulicy Lipowej przekazany został miastu Grudziądz. Ma tu powstać Centrum Edukacji Przyrodniczej (wizualizacje) 

– W Bydgoszczy podpisałem akt notarialny, na mocy którego nieodpłatnie pozyskaliśmy od KOWR-u budynek przy ulicy Lipowej wraz z przyległym terenem – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza odebrał akt notarialny przenoszący tytuł własności budynku i terenu KOWR-u na miasto.

To powierzchnia około 1 hektara, którą miasto będzie mogło wreszcie zagospodarować tworząc Centrum Edukacji Przyrodniczej. Jest to piękny teren z potężnymi drzewami, jednak zaniedbany. Miasto nie mogło tu zainwestować nie będąc właścicielem nieruchomości. Potencjał tego miejsca ma właśnie szansę na wykorzystanie.

Jak to Centrum będzie wyglądać? Powstały wizualizacje prezentujące przyszły obiekt i atrakcyjnie urządzony teren. Tu dzieci i młodzież szkolna będzie mogła uczyć się przyrody, poznawać zasady ekologii i relaksować się wśród zieleni.

(marz)

Tak wygląda obecnie budynek, który należał do KOWR-u.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Obiekt należący do KOWR-u przy ulicy Lipowej przekazany został miastu Grudziądz. Ma tu powstać Centrum Edukacji Przyrodniczej (wizualizacje) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu