Obrazy grudziądzkiego malarza Józefa Mrotka od 23 lutego eksponowane będą w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej. Otwarcie wystawy o godz. 17.00

JÓZEF MROTEK to znany, grudziądzki artysta malarz. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi oraz w polskich i zagranicznych kolekcjach prywatnych.

Jeden z obrazów Józefa Mrotka, grudziądzkiego artysty plastyka.

Urodził się w 1950 roku w Wyrzysku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (uczył się tam w latach 1964-1969). Właśnie w Bydgoszczy zdobył podstawy warsztatu artystycznego. Po przybyciu do Grudziądza podjął pracę  w Dekoratorni PSS Społem. Od 1972 roku (przez niespełna 20 lat) pracował w grudziądzkim Muzeum jako plastyk. Zajmował się m.in. aranżacją wystaw. W latach 1976-1977 zatrudniony był w Szkole Handlowej i Liceum Zawodowym jako nauczyciel reklamy.

Od 1987 roku ma  uprawnienia do wykonywania zawodu artysty-malarza.

Józef Mrotek pracował też z osobami niepełnosprawnymi. Prowadził zajęcia w Klubie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, następnie został instruktorem w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Obecnie jest instruktorem rysunku i malarstwa w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku. 

Otwarcie wystawy 23 lutego (czwartek) w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 o godz. 17.00. Wstęp wolny.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Obrazy grudziądzkiego malarza Józefa Mrotka od 23 lutego eksponowane będą w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej. Otwarcie wystawy o godz. 17.00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu