Supernowoczesne parkomaty od 1 kwietnia w Grudziądzu. Płatną strefę poprowadzi Indigo Polska SA. Zbuduje też nowy parking (wideo, zdjęcia)

Przetarg na prowadzenie strefy płatnego parkowania w Grudziądzu wygrała francuska firma INDIGO POLSKA SA. Przebuduje na własny koszt parking przy ul. Sienkiewicza. Umowę z miastem podpisała na 10 lat. Zapewnia, że opłaty w tym czasie nie podrożeją.

Grudziądzanin Michał Wikliński z zarządu Indygo Polska SA i Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

W Grudziądzu zamiast dotychczasowych 45 parkomatów pojawi się tyle samo nowych. Mają być bardziej nowoczesne i praktyczne: umożliwią kupno biletu (w dowolnym parkomacie) ważnego w całej strefie, uiszczenie opłaty „blik”, opłatę w parkometrze kartą płatniczą korzystając z funkcji „start-stop”. Parkomaty będą mieć duży, dotykowy wyświetlacz.  

W Grudziądzu wprowadzimy unikatowy projekt. Przebudujemy parking przy ul. Sienkiewicza, który należeć będzie, bez przesady, do najnowocześniejszych w Europie – zapowiada Michał Wikliński, członek zarządu Indygo Polska SA. – Najpierw powstanie parking. Otworzymy go 1 kwietnia, już z pracownikiem obsługi. Specjalne, nowoczesne boksy rowerowe powstaną kilka miesięcy później. Wprowadzimy wiele ułatwień, których kierowcy dotychczas w Grudziądzu nie mieli. Na przykład parkomaty umożliwią zwrot należności nadpłaconej kartą bankomatową, jeśli kierowca szybciej załatwi sprawy i wcześniej zechce zabrać pojazd z parkingu.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Liczymy na to, że Grudziądz będzie mieć jeden z najlepszych w Polsce systemów obsługi strefy płatnego parkowania. WIDEO: MARYLA RZESZUT

– Zależy nam na nowoczesnym systemie obsługi parkingów w mieście – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – I taki ma być, ze sprawną obsługą płatności, anulowaniem opłaty jeśli trzeba czy powiadamianiem sms-em o kończącym się limicie opłaty. Cieszę się, że w ramach kontraktu jest budowa nowoczesnego parkingu przy ul. Sienkiewicza, bo jest on w katastrofalnym stanie.   

Umowa podpisana została na okres 10 lat. Stawki opłat jednorazowych i abonamentowych nie zmienią się przez ten czas. Kierowcy przez 10 lat za parkowanie nie zapłacą ani złotówki więcej.

– Nie było to proste postępowanie przetargowe, gdyż obejmowało prace budowlane, dostawę sprzętu, otwarcie od maja e-sklepu – objaśnia Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu. – Nie będzie trzeba wybierać się np. po abonament do biura strefy, bo tę operację wykona się online. Powstanie sklep internetowy.

Michał Wikliński z zarządu Indygo Polska: – Jestem grudziądzaninem, w tej branży od wielu lat. Wierzę, że wprowadzimy korzystne zmiany z dużym pożytkiem dla mieszkańców Grudziądza.

Michał Wikliński z zarządu Indygo Polska zapewnia, że wysoki standard zostanie zapewniony: – Firma Indygo powstała we Francji już w latach 50. Wyrosła z parkingów komercyjnych, ma ogromne doświadczenie i pozycję na światowym rynku. Tylko w samym Paryżu ma 100 parkingów podziemnych a w różnych państwach świata aż 1000 wielopoziomowych parkingów podziemnych. W Polsce aktywnie działamy w Gdańsku, Łodzi czy Wrocławiu. Mamy biuro w Gdańsku.  

Firma ta nie przedstawiła w Grudziądzu oferty z najtańszymi stawkami. – Nie znamy kalkulacji naszych konkurentów, ale my nie zakładaliśmy wzrostu cen biletów parkingowych – mówi Michał Wikliński. – A konkurencja przewidywała wzrost opłat.

– Postępowaniem przetargowym w Grudziądzu zajęła się Krajowa Izba  Odwoławcza, która potwierdziła nasze argumenty, że wybrana przez nas oferta jest najkorzystniejsza dla mieszkańców – wyjaśnia Jarosław Murgała.

TEKST, FOT I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Od lewej: Michał Wikliński z zarządu Indygo Polska S.A., Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i Jarosław Murgała, wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Supernowoczesne parkomaty od 1 kwietnia w Grudziądzu. Płatną strefę poprowadzi Indigo Polska SA. Zbuduje też nowy parking (wideo, zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu