Do 6 stycznia trwa akcja „Kolędowa Moc”: śpiewanie i granie osobom samotnym, opuszczonym. Niesie radość i wsparcie (zdjęcia, wideo)

Grudziądzkie zespoły, chóry i soliści odwiedzają mieszkańców, którzy zamówili „Kolędową Moc” lub zgłosili ich znajomi czy sąsiedzi. Śpiewają im piosenki bożonarodzeniowe i kolędy. Wnoszą do ich domów radość, energię, świąteczną atmosferę.

Maciej Gburczyk, grudziądzki muzyk włączył się chętnie do „Kolędowej Mocy”.

Zaangażowała się w tę akcję Fundacja Rodziny Dejewskich z Jakubem Dejewskim na czele. Jest już naprawdę spore grono ambasadorów akcji „Kolędowa Moc” w Grudziądzu.

Jakub Dejewski zanspirował grudziądzkie środowisko artystyczne ideą stworzenia grudziądzkiej pastorałki „Kolędowa Moc” a później teledysku. Wspomina: – Najpierw podzieliłem się swoim pomysłem z żoną. Powiedziała, że pomysł jest niezły, więc zacząłem rozmawiać z Maciejem Gburczykiem o skomponowaniu muzyki i Szymonem Gurbinem, żeby napisał tekst.

– Nie było tak, że usiadłem i „od ręki” napisałem ten tekst. To trochę trwało, konsultowałem kolejne etapy z Maciejem Gburczykiem – mówił Szymon Gurbin na promocji teledysku w Lofcie. – Pisałem z ciężkim sercem, gdyż niedawno odeszła na zawsze moja mama i chciałem przekazać taką myśl, że nie powinniśmy w życiu przejmować się rzeczami mało istotnymi lecz tymi, które są naprawdę ważne jak obecność bliskich ludzi, wspólne, szczęśliwe chwile, wspieranie się nawzajem.

Maciej Gburczyk potraktował skomponowanie muzyki do „Kolędowej Mocy” jak wyzwanie. – To szansa do pozostawienia po sobie artystycznego śladu dla grudziądzan. Stworzenie muzyki dla tak pięknej idei i akcji to wspaniała rzecz, jaka mi się trafiła w życiu – przyznał. – Jestem wdzięczny Jakubowi za to, że powierzył mi to zadanie i wszystkim, którzy w całym projekcie uczestniczyli.

Entuzjazm, energia i zapał do nagrania teledysku udzieliły się niesamowicie licznemu gronu muzyków, wokalistów, chórzystów… Powstał teledysk „Kolędowa Moc”, który niesie tę dobrą energię i przesłanie, że „razem jesteśmy silniejsi”…

A kto śpiewa osobom samotnym, czekającym na wspólny czas przy pastorałkach i kolędach? Wykonawcy to: 4 Feelings, After View, Alla Camera, Dzwon, Cantores Graudentes, Szkoła Muzyczna Yamaha, Daria Dunajska, Echo, Kolegiata, Piosenkarnia, Soli Deo, The G Singers, Tibi Mariae, Maria Trętkiewicz, Tu Es Petrus, zespoły prowadzone przez Macieja Gburczyka Missed Dreams, uczniowie SP nr 4, zespół z III LO, zespół z ZSE, zespół Świąteczne Serca, uczniowie NSP w Węgrowie i Grudziądzka Orkiestra Dęta

Honorowym patronatem „Kolędową Moc” objęli Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i ksiądz kanonik Dariusz Kunicki, proboszcz parafii św. Mikołaja Biskupa.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Posłuchajcie grudziądzkiej pastorałki – teledysk „Kolędowa Moc”:

Jakub Dejewski, inicjator „Kolędowej Mocy” i powstania teledysku.
Aleksandra Drozdecka, dyrygentka Chóru Kameralnego The G Singers.
Szymon Gurbin, autor tekstu grudziądzkiej pastorałki „Kolędowa Moc”.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Do 6 stycznia trwa akcja „Kolędowa Moc”: śpiewanie i granie osobom samotnym, opuszczonym. Niesie radość i wsparcie (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu