Od 7 listopada w Grudziądzu ruszy dystrybucja rządowego węgla. Maksymalna cena 1 tony: do 2 tysięcy zł. brutto

Wnioski o preferencyjny zakup węgla przez gospodarstwa domowe można składać od poniedziałku (7 listopada).  Gdzie składać wnioski? Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Waryńskiego 34A pokój nr 1 w godz. 8.00-13.00.

FOT. MARYLA RZESZUT

To rządowy program. Samorządy lokalne muszą wykonać odgórne postanowienia i zapisy ustawy, które mówią, że maksymalna cena tony węgla nie przekroczy 2 tysięcy złotych brutto.

I tak drogo? No cóż. Określa się, że to w ramach zakupu preferencyjnego… Deklarację wniosku o preferencyjny zakup węgla można pobrać ze stron internetowych:

grudziadz.pl

mopr.grudziadz.pl

Ilość dostępna dla jednego gospodarstwa domowego wynosi 1500 kg do 31 grudnia 2022 roku oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 roku. Preferencyjnego zakupu opału dokona miasto. W jego imieniu dystrybucję wśród mieszkańców będzie realizowała spółka OPEC-BIO w Grudziądzu.

Wnioski można składać osobiście w siedzibie MOPR-u lub elektronicznie. 

Złożenie wniosku i pozytywne zakwalifikowanie do zakupu preferencyjnego nie zawsze będzie oznaczało możliwość niezwłocznego zakupu węgla gwarantowanego przez polski rząd. Poza tym przepisy nie pozwalają samorządom na swobodny wybór miejsca zakupu węgla w cenie preferencyjnej więc miasto nie odpowiada za jego jakość i parametry użytkowe.

Informację o dostępności opału oraz możliwości odbioru każdy wnioskujący otrzyma SMS-em na podany we wniosku numer telefonu bądź adres poczty elektronicznej. Przed nabyciem należy uiścić wymaganą opłatę do Urzędu Miejskiego.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza zapewnia mieszkańców, że służby miejskie zrobią wszystko, by dystrybucja węgla przebiegła jak najsprawniej. Jednak… – Bardzo proszę mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość, bo samorządy zmuszone są pierwszy raz do wykonania takiego zadania – wyjaśnia prezydent. – Proszę też o śledzenie komunikatów, które będziemy aktualizować na bieżąco na stronach internetowych:

*Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza

*Pokochaj Grudziądz

*www.grudziadz.pl

Informacji o dostępności i odbiorze węgla udzielają pracownicy OPEC-BIO pod:

numerami telefonu 564506282 i 564506284  i poprzez e-mail: opal@opec.pl

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od 7 listopada w Grudziądzu ruszy dystrybucja rządowego węgla. Maksymalna cena 1 tony: do 2 tysięcy zł. brutto

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu