Ogromne zainteresowanie Widowiskiem Świetlnym na Starówce w Grudziądzu. Najbardziej oblegane – pokazy ogniowo-pirotechniczne (zdjęcia, wideo)

Takich tłumów ludzi Góra Zamkowa w Grudziądzu chyba nigdy nie widziała… Już przed godz. 21.00 w piątek skarpy naszego naturalnego „amfiteatru” licznie obsiedli mieszkańcy i goście spoza miasta.

Na trawie, na kocykach, z napojami wszyscy byli przygotowani na spędzenie tu przynajmniej 2-3 godzin. Tłum gromadził się właśnie tu, gdyż przy starej fontannie, miało się dziać najwięcej. Ci, którzy przyszli później mieli problemy ze znalezieniem miejsca, z którego widać było pokazy.

Atrakcje rozpoczęły się o godz. 21.30. Pokaz ogniowo-pirotechniczny „Gatsby show”, później taniec w powietrzu i gra na elektrycznych skrzypcach oraz taniec na szarfach trwały do około 23.30. Show „Magia Ognia” trwał do północy, po czym ładny taniec na trapezie zakończył pokazy. Mnóstwo ludzi zostało dłużej na Górze Zamkowej robiąc sobie zdjęcia w bajkowej scenerii. Po alejkach spacerowały podświetlone, nieziemskie postacie tworząc wyjątkową atmosferę. Wśród drzew ustawione były różne świecące atrakcje a na ulicy Spichrzowej – od bramy przy Ratuszu prowadzącej na Górę Zamkową – witały i żegnały uczestników imprezy kolorowe, efektowne pokazy laserowe.

Na samej górze, przy wieży Klimek ustawiono potężne rusztowanie a na nim umieszczono wielki ekran, na którym wyświetlany jest krótki film o historii zamku krzyżackiego w Grudziądzu.

Ulica Ratuszowa przeobraziła się w malowniczy deptak z lampionami, oświetlonymi ławkami i lampami ustawionymi na bruku. Na dziedzińcu grudziądzkiego Ratusza przeważnie młodzi ludzie bawili się ze słuchawkami na uszach na Silent Disco.

Przy ul. Spichrzowej grała Grudziądzka Orkiestra Dęta.

W sobotę wieczorem warto ze sobą mieć program Widowiska Świetlnego, żeby dotrzeć do miejsc, w których dzieją się najciekawsze rzeczy.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Zobaczcie, jakie niesamowite postacie przechadzały się ścieżkami Góry Zamkowej:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ogromne zainteresowanie Widowiskiem Świetlnym na Starówce w Grudziądzu. Najbardziej oblegane – pokazy ogniowo-pirotechniczne (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu