Ogromny magazyn Caritasu otwarty przy ul. Lotniczej w Grudziądzu może przyjmować żywność! Miejsca nie zabraknie. Ma 800 m. kw. powierzchni oraz mroźnie i chłodnie (zdjęcia)

W Grudziądzu powstał drugi pod względem nowoczesności magazyn w regionie (pierwszy jest w Jarużynie). Koszt budowy Magazynu Żywności Caritas Diecezji Toruńskiej sięgnął 6,5 mln zł., w tym ponad 4 mln zł. to pieniądze unijne od samorządu województwa. Z rezerwy premiera pokryto 23 procenty kosztów budowy.

W uroczystości poświęcenia obiektu przez księdza biskupa diecezji toruńskiej Wiesława Śmigiela wzięli udział, m.in. marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i wiceprezydent Róża Lewandowska.

Otwarcie hali magazynowej to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. Na powierzchni 800 metrów kwadratowych Magazynu Żywności Caritas Diecezji Toruńskiej w Grudziądzu będą gromadzone i przechowywane dary dla najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu.

– Nie można sobie wyobrazić żadnego dzieła, które mogłoby powstać bez  życzliwości, woli współpracy i chęci współtworzenia rzeczy dobrych i potrzebnych – mówił ks. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej. – Nie jest to dobro uniwersalne dla wszystkich, ale jest to dobro, które koncentruje swoją uwagę, przesłanie, misję wobec ludzi słabych, potrzebujących wsparcia.

– Dawanie żywności to jest dobro czynione poprzez pomoc ubogim, żyjącym w niedostatkach, których jest bardzo wielu – podkreślił marszałek województwa Piotr Całbecki.

Ten  projekt  łączy wiele środowisk, jest apolityczny – zaznaczył prezydent Grudziądza Maciej Glamowski – Okazywanie miłosierdzia jest w dzisiejszym świecie niezbędne. Dzięki temu projektowi pomoc humanitarna trafi do osób potrzebujących. Cieszy fakt, że ta inwestycja została w naszym mieście sprawnie zrealizowana. Jako samorządowcy jesteśmy blisko ludzi i ich spraw.

Magazyn żywności w Grudziądzu ma 800 metrów kwadratowych powierzchni.

Dzięki powstałej w Grudziądzu hali magazynowej Caritas może rozpocząć gromadzenie żywności. Powierzchni nie zabraknie, gdyż jest  miejsce dla prawie 1 000 palet. Około 300 z nich przystosowane jest do przechowywania żywności o szczególnych wymaganiach, w wydzielonych mroźniach i chłodniach.

Wiele instytucji, organizacji, firm i osób indywidualnych ma swój udział w powstaniu magazynu, dzięki któremu można będzie pomagać osobom i  rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zaraz po otwarciu rozpoczęły się przygotowania do przyjęcia pierwszej dostawy żywności.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ogromny magazyn Caritasu otwarty przy ul. Lotniczej w Grudziądzu może przyjmować żywność! Miejsca nie zabraknie. Ma 800 m. kw. powierzchni oraz mroźnie i chłodnie (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu