OPEC Grudziądz radzi, jak zmniejszyć, przynajmniej trochę, koszty ciepła… I zapłacić mniej

Koszty ciepła i energii elektrycznej nigdy nie były niskie, ale teraz podskoczyły. Liczymy każdą złotówkę głowiąc się, jak zaoszczędzić na kosztach energii. OPEC Grudziądz podpowiada, jak ograniczyć, przynajmniej trochę, koszty ciepła…

Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy mamy szczelne mieszkanie. Jeśli uszczelki w oknach i drzwiach są zużyte i z tego powodu ucieka nam ciepło, trzeba wymienić uszczelki na nowe.

Jeśli kaloryfer nie grzeje wcale lub częściowo i słychać bulgotanie i gwizdy to znak, że trzeba go odpowietrzyć. Dobrze jest też nie zasłaniać grzejnika meblami czy zasłonami, gdyż zatrzymują one przepływ ciepła w pomieszczeniu.

Warto też kontrolować temperaturę w mieszkaniu. Czy na pewno musimy mieć 22 czy 23 stopnie C? Tyle powinno się mieć w łazience, nawet do 24 stopni Celsjusza. Jednak w pokoju może wystarczyć 20 stopni C. a w sypialni nawet 18 stopni C.

Gdy są słoneczne dni wpuszczajmy naturalne ciepło do mieszkań, odsłaniajmy okna i drzwi na balkon, żeby maksymalnie ogrzało nam pomieszczenia. Ponadto światło słoneczne pozytywnie wpływa na nastrój.

Takie mamy czasy, że trzeba uważać, czy nie marnujemy ciepłej wody. Korzystajmy z niej dokładnie wtedy, kiedy potrzebujemy. Zakręcajmy, by nie lała się bez potrzeby.

Wychodząc z domu na dłużej można przykręcić trochę kaloryfery, by grzały nieco mniej.

Według lekarzy z Polskiego Towarzystwa Alergologicznego najlepsza temperatura w mieszkaniu to 20 stopni C.

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

OPEC Grudziądz radzi, jak zmniejszyć, przynajmniej trochę, koszty ciepła… I zapłacić mniej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu