Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Grudziądza 6 stycznia (piątek). Wyruszy sprzed teatru i dotrze do stajenki na Rynku   

Kościół Katolicki tradycyjnie obchodzić będzie Uroczystość Objawienia Pańskiego. Obok Wielkanocy to najstarsze chrześcijańskie święto. Do udziału w tym wydarzeniu zaprasza międzyparafialny zespół ds. Orszaku Trzech Króli. Zbiórka o godz. 11.30 przed teatrem.

Orszak Trzech Króli – przedsięwzięcie religijne, wspólnotowe i rodzinne patronatem objął  Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Uczestnicy Orszaku spotkają się 6 stycznia (piątek) o godz. 11.30 na parkingu przed Centrum Kultury Teatr. Tu wolontariusze rozdadzą symboliczne korony, śpiewniki i chorągiewki.

Uroczystość rozpocznie modlitwa Anioł Pański o godz. 12.00. Przed gmachem teatru zaprezentowana zostanie I scenka ewangeliczna – „Zwiastowanie”. Przygotuje ją Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Następnie Orszak ruszy ulicami Focha i Piłsudskiego w kierunku ul. Mickiewicza. Trzej Królowie pojadą konno. W drodze nastąpi spotkanie ze Świętą Rodziną i kolędnikami. Organizatorzy uroczystości liczą na to, że w piątek grudziądzanie podążą licznie za Orszakiem Trzech Króli.

W pobliżu marketu przy ul. Piłsudskiego Orszak zatrzyma się przy II przystanku. Tu  z minikoncertem wystąpią młodzi artyści, podopieczni Maciej Gburczyka.

Później przy budynku Urzędu Stanu Cywilnego odegrana zostanie scenka ewangeliczna  „Brama Aniołów”. Zaprezentuje ją Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio (z Tarpna).

Grono wiernych z Parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe ze Strzemięcina, na wysokości pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego zaprezentuje III scenkę – „Walka Dobra ze Złem”. Tu będzie można złożyć dary serca – produkty o długim terminie przydatności na potrzeby osób z Ukrainy.

Finał Orszaku Trzech Króli nastąpi na Rynku. Będzie to oddanie pokłonu Świętej Rodzinie. Inscenizację „Pokłon” przygotowała  Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła i NMP z Fatimy (osiedle Lotnisko).

Na Rynku zapewniony będzie poczęstunek: kawa, herbata i grochówka, a także specjalne „orszakowe” rogale – szczodraki.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Grudziądza 6 stycznia (piątek). Wyruszy sprzed teatru i dotrze do stajenki na Rynku   

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu