Otwarcie oddziału pediatrii II przy SOR w grudziądzkim szpitalu. Komfortowe warunki do leczenia 40 małych pacjentów (zdjęcia)

Koszt modernizacji Oddziału Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci (na I piętrze) wyniósł 8 milionów zł., w tym 6,8 miliona zł. to dotacja od marszałka województwa.

Już oddział dziecięcy z wyższego piętra może przenieść się na I piętro, do nowiutkich, pięknych pomieszczeń w sąsiedztwie dziecięcego SOR-u. Będzie tu leczonych 40 dzieci. Pielęgniarek jest 20, lekarzy 10.

Przy każdej sali chorych jest łazienka. Zadbano o odpowiednią ilość izolatek dla dzieci wymagających odosobnienia. Komfortowe warunki będą mieć nie tylko leczone tu dzieci, ale także personel medyczny.  

W tym właśnie miejscu, w czasie gdy Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu był jednoimienny (covidowy) mieścił się oddział dziecięco-młodzieżowy.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Tak przecięta została wstęga w wyremontowanym oddziale pediatrycznym grudziądzkiego szpitala:

Gabinet zabiegowy.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Otwarcie oddziału pediatrii II przy SOR w grudziądzkim szpitalu. Komfortowe warunki do leczenia 40 małych pacjentów (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu