Państwo powinno finansować strategiczne szpitale w Polsce. O tym jest projekt ustawy zgłaszany przez posła Tomasza Szymańskiego

Rozwiązań systemowych w polskim szpitalnictwie jak nie ma, tak nie ma. Zadłużenie szpitali w Polsce to ogromny problem. Boryka się z nim nie tylko grudziądzka lecznica.

– Najnowsze dane mówią o 30-miliardowym zadłużeniu polskich szpitali. Niestety, przez ostatnie lata nie zrobiono nic, aby wprowadzić systemowe rozwiązania uzdrawiające tę chorą sytuację – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Oddłużyć szpitale można tylko w sytuacji, gdy państwo przejmie ich finansowanie. Dlatego wspólnie z posłem Tomaszem Szymańskim przygotowaliśmy projekt ustawy o konieczności finansowania z budżetu państwa szpitali o znaczeniu strategicznym.  

Taką lecznicą jest na pewno specjalistyczny szpital w Grudziądzu, z lądowiskiem dla helikopterów, obsługujący cały region a niekiedy także pacjentów z innych województw.  

– Rozwiązania proponowane w tej ustawie powinny wejść w życie. To pomogłoby nie tylko grudziądzkiemu szpitalowi, ale także innym zadłużonym lecznicom – twierdzą grudziądzki poseł i prezydent.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Państwo powinno finansować strategiczne szpitale w Polsce. O tym jest projekt ustawy zgłaszany przez posła Tomasza Szymańskiego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu