Parlamentarzyści z klubu Lewica przyjechali do szpitala w Grudziądzu, by nagłośnić potrzebę systemowych rozwiązań dla tej lecznicy i całego szpitalnictwa w Polsce

Był wśród nich poseł Marcin Kulasek. Na spotkanie przybył Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, by uczestniczyć w rozmowie głównie o systemowych rozwiązaniach dla służby zdrowia w Polsce, co pomogłoby Regionalnemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Biegańskiego i innym placówkom medycznym w kraju.

– W grudziądzkim szpitalu koncentrują się praktycznie wszystkie bolączki polskiej służby zdrowia. To między innymi niedoszacowanie procedur medycznych, kwestie finansowania infrastruktury czy brak kadry medycznej – powiedział po spotkaniu prezydent Maciej Glamowski. – Nasz szpital pełni ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego, ale potrzebuje systemowych rozwiązań w sferze finansowania. Parlamentarzyści Lewicy z Marcinem Kulaskiem przekazali swoje spostrzeżenia, które ten stan mogą poprawić. Dziękuję za merytoryczną dyskusję i zaangażowanie parlamentarzystom, szefom szpitala i działaczom grudziądzkiej Lewicy z radnymi i przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Kowarowskim.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Parlamentarzyści z klubu Lewica przyjechali do szpitala w Grudziądzu, by nagłośnić potrzebę systemowych rozwiązań dla tej lecznicy i całego szpitalnictwa w Polsce

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu