Pedro Moutinho ze słynnej rodziny mistrzów fado zaśpiewa w teatrze 17 marca (sobota). Znów trochę Portugalii w Grudziądzu…

Zaczął śpiewać już jako jedenastolatek w najważniejszych „Casas de Fado” Lizbony. W 2003 r. Pedro Moutinho wydał pierwszy album (Primeiro Fado dla wytwórni Som Livre). Sięgał po aranże orkiestrowe, śpiewał pieśni brazylijskich bardów.

Rodzice są znanymi artystami tej sztuki. Jego brat Carlos Manuel – Camane jest, obok Marizy, największą gwiazdą portugalskiej muzyki. Drugi brat – Helder także śpiewa fado, ma nawet własną wytwórnie płytową HM Musica.

Największa z żyjących legend fado – Carlos do Carmo zaprosił Pedro Moutinho do udziału w projekcie Novo Homem Na Cidade, gdzie najzdolniejsi, młodzi artyści odtworzyli kultowy album Carlosa: Homem na Cidade z lat 70. Pedro Moutinho zaśpiewał tam Rosa da Noite.

Wkrótce Pedro był już w obsadzie filmu Carlosa Saury: Fados. Za kolejny album – Encontro (2008 – Som Livre) otrzymał Nagrodę Amalii Rodrigues za Najlepszy Album Fado Roku. W 2009 roku ukazała się płyta „Um Copo De Sol” a wkrótce potem wybór najznakomitszych utworów, wzbogacony duetami z Mayrą Andrade i Tiago Bettencourtem.

Koncert Pedro Moutinho w CK Teatr w Grudziądzu odbędzie się 17 marca, godz. 18.00.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pedro Moutinho ze słynnej rodziny mistrzów fado zaśpiewa w teatrze 17 marca (sobota). Znów trochę Portugalii w Grudziądzu…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu