Pieniądze przyznane, umowy w Urzędzie Marszałkowskim podpisane. SP 17 i Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu do termomodernizacji!

Ocieplone i odnowione zostaną budynki Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu i Przedszkola Miejskiego Kopernik przy ulicy Dworcowej 35. Uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie w wysokości 85 procent kosztów nastąpiło w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Marszałek Piotr Całbecki (z lewej) gratuluje Maciejowi Glamowskiemu, prezydentowi Grudziądza podpisania umowy na unijny grant.

Grudziądz skutecznie zabiegał o dofinansowanie. W obu przypadkach wysokość wsparcia sięga 85 procent.

Termomodernizacja SP 17 kosztować będzie ponad 3,2 miliona zł (dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej – 2 miliony 801 tysięcy 86 zł).  a Przedszkola Miejskiego Kopernik prawie 600 tysięcy zł. (dofinansowanie507 tysięcy 284 zł.)

Grudziądz otrzymał dofinansowanie z kończącej się perspektywy unijnej. Oba zadania współfinansuje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

– Właśnie 26 kwietnia podpisałem dokumenty umowy na dofinansowanie termomodernizacji. Szkoła i przedszkole od dawna wymagały przeprowadzenia tego typu prac. Podniesiona zostanie efektywność energetyczna budynków. Będą też ładniej wyglądać. Sięgamy po każde możliwe dofinansowanie zewnętrzne, by realizować w mieście ważne inwestycje –  komentuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – W kolejce do termomodernizacji czekają jeszcze duże szkoły na Lotnisku i Strzemięcinie. Radny Piotr Jezierski zgłosił na sesji, że także Szkoła Podstawowa nr 18 potrzebuje termomodernizacji. Będziemy dalej zabiegać o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pieniądze przyznane, umowy w Urzędzie Marszałkowskim podpisane. SP 17 i Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu do termomodernizacji!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu