Najlepsze pierogi ugotowała młodzież z Zespołu Szkół w Kowalu! Udany Konkurs Kulinarny im. Wiktora Kulerskiego w grudziądzkim „Gastronomiku” (zdjęcia)

21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu odbył się konkurs „Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera”. Startowało 29 ekip z województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Martyna Karpińska i Nikoletta Górczyńska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu odebrały dyplom i nagrody z rąk Piotr Kulerskiego.

Temat wiodący: PIEROGI. Było pysznie, elegancko (jak w restauracji kategorii S): pięknie nakryte stoliki, wiosenne dekoracje i ozdoby a panie z Kół Gospodyń Wiejskich wystąpiły w ludowych, kolorowych strojach.

Jury oceniało uczestników w trzech kategoriach: Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

  1. miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zdobyły Martyna Karpińska i Nikoletta Górczyńska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu. 2. miejsce Julia Sikorska i Bartosz Pietruszyński z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu. 3. miejsce zajęli Klaudia Błachowicz i Szymon Wiśniewski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. W tej kategorii laureaci odebrali nagrody z rąk Piotra Kulerskiego – prawnuka Wiktora Kulerskiego, patrona konkursu. Przypomnieć trzeba, że właśnie w Gazecie Grudziądzkiej wydawanej przed laty przez Wiktora Kulerskiego ukazała się bardzo popularna książka kucharska.  

W kategorii szkół podstawowych 1. miejsce wywalczyły Krystyna Nowakowska i Amelia Jankowska z SP w Nowej Wsi, 2. miejsce  – SP w Mokrem, 3. miejsce SP w Dusocinie.

W kategorii Kół Gospodyń Wiejskich 1. miejsce zdobyło KGW Jeżewo, 2. miejsce KGW Bzowo a 3. miejsce KGW Sartowice.

Jury przewodniczył Radosław Kozłowski, który od 17 lat prowadzi pierogarnię a obecnie ma już sieć pierogarni w różnych miastach Polski.

Wśród zaproszonych gości była m.in. Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza, Małgorzata Taranowicz, radna sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, dr hab. Włodzimierz Zientara (germanista).

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Julia Sikorska i Bartosz Pietruszyński z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu zajęli 2. miejsce. Gratulacje i nagrody odebrali od Piotra Kulerskiego.
Klaudia Błachowicz i Szymon Wiśniewski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie zajęli 3. miejsce w kat. szkół ponadpodstawowych.
1. miejsce w kat. szkół podstawowych zajęły Krystyna Nowakowska i Amelia Jankowska z SP w Nowej Wsi.
SP w Mokrem – 2. miejsce.
SP w Dusocinie – 3. miejsce.
KGW Jeżewo – 1. miejsce.
KGW Bzowo – 2. miejsce.
KGW Sartowice – 3. miejsce.
Radosław Kozłowski (z prawej) – przewodniczący jury, od 17 lat prowadzi pierogarnię z oddziałami w kilku miastach.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Najlepsze pierogi ugotowała młodzież z Zespołu Szkół w Kowalu! Udany Konkurs Kulinarny im. Wiktora Kulerskiego w grudziądzkim „Gastronomiku” (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu