Pierwsi mieszkańcy byli przed lokalem wyborczym w obwodzie nr 6 już o godz. 7.05. Do godz. 12.00 głosowały 353 osoby na 1455 uprawnionych (zdjęcia)

Dziś w Obwodowej Komisji  Wyborczej nr 6 (w MORiW przy basenach miejskich) w Grudziądzu mieszkańcy głosują już do samego rana.

Pierwsi mieszkańcy stawili się przed naszym lokalem wyborczym już o godz. 7.05 – informuje Grzegorz Zbrojny, zastępca przewodniczącego Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6 w Grudziądzu. – Frekwencja jest dobra. Wśród wyborców jest wiele młodych osób, ale głosują też grudziądzanie w średnim i starszym wieku. W Polsce do godz. 12.00 frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 22,59 procent. A w obwodzie nr 6 w Grudziądzu do godz. 12.00 zagłosowały 353 osoby z uprawnionych 1455. Kolejny pomiar zaplanowany jest o godz. 17.00. Głosowanie przebiega spokojnie, bez incydentów.

O godz. 17.00 frekwencja w wyborach parlamentarnych w Polsce wynosiła 57,54 proc.

Urna w lokalu wyborczym przy basenach miejskich zapełnia się szybko kartami do głosowania do Sejmu i Senatu RP oraz referendum.

Dla porównania: w 2019 roku na godz. 12.00 frekwencja w wyborach parlamentarnych wynosiła 18,14 procent.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pierwsi mieszkańcy byli przed lokalem wyborczym w obwodzie nr 6 już o godz. 7.05. Do godz. 12.00 głosowały 353 osoby na 1455 uprawnionych (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu