Zliczone są głosy z 32 obwodów. Wyniki wyborów prezydenckich w Grudziądzu: prowadzi Maciej Glamowski (68,25 proc. głosów), Krzysztof Kosiński 19,34 proc., Marek Nowak 12,41 proc. (zdjęcia)

– Z pokorą podchodzę do wyborów. Szanuję rywali. Mieszkańcy zadecydują kto zwycięży – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. W sztabie KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz w restauracji Rad jest gwarno i tłoczno. Nastroje optymistyczne. Rozległy się pierwsze brawa.

Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza (z prawej) i Maciej Gburczyk (radny, Polska 2050).

Maciej Glamowski  „odpuścił” sobie w sobotni wieczór dobry spektakl teatralny i postanowił nareszcie więcej czasu poświęcić rodzinie. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi po strasznie intensywnej kampanii wyborczej.

W sztabie z Maciejem Glamowskim jest jego żona, Beata, która konsekwentnie wspierała go w czasie kampanii przedwyborczej podkreślając, że jej mąż jest nie tylko skutecznym prezydentem, ale też dobrym ojcem i mężem a przede wszystkim dobrym człowiekiem.  

Także w Radzie – po sąsiedzku –  swój sztab ma Koalicja Obywatelska z Pawłem Napolskim, przewodniczącym Rady Miejskiej i Tomaszem Szymańskim, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Sztab Krzysztofa Kosińskiego i PiS ulokował się w siedzibie partii.

Marek Nowak i „Nowa Droga. Czas Grudziądza” spędzają wieczór wyborczy w hotelu Ibis.

PIERWSZE WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH:

Maciej Glamowski – 2199 głosów (67,25 procent), Krzysztof Kosiński 625 głosów (19,11 procent) i Marek Nowak 446 głosów (13,64 procent).

Są też pierwsze wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Grudziądzu. Tu dominuje Koalicja Obywatelska.

MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zliczone są głosy z 32 obwodów. Wyniki wyborów prezydenckich w Grudziądzu: prowadzi Maciej Glamowski (68,25 proc. głosów), Krzysztof Kosiński 19,34 proc., Marek Nowak 12,41 proc. (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu