Piosenki do świetnych tekstów Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory śpiewać będzie 8 marca Joanna Dark. To muzyczna odsłona festiwalu

Artystyczne Przedwiośnie trwa. Grudziądzka Wiosna Teatralna „W oparach absurdu” rozpoczęła się wystawą miejscowych twórców na Rynku i baśnią „Pinokio” dla dzieci. Czas na mistrzów słowa i profesjonalne wykonanie kultowych piosenek.

„Osiecka/Przybora – Ale Jazz!” to wybór 13 piosenek z tekstami Osieckiej i Przybory, które po raz pierwszy zostały zaaranżowane w wersji jazzowej. Do projektu Joanna Dark zaprosiła wybitnych muzyków. Skład koncertowy: Joanna Dark – wokal, Dorota Piotrowska – instrumenty perkusyjne, Filip Wojciechowski – piano, Paweł Pańta – kontrabas, Jerzy Małek – trąbka.

Premiera płyty Joanny Dark z utworami Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory odbyła się 8 października 2021 r.

Początek koncertu w klubie Akcent 8 marca (piątek) o godz. 19.00. Bilety w cenie 40 i 50 zł. Karnet na cały festiwal: 420 zł.

(marz)

FOT. CK TEATR GRUDZIĄDZ

PROGRAM GRUDZIĄDZKIEJ WIOSNY TEATRALNEJ 2024:

29 lutego Rynek
„W oparach absurdu. Okiem grudziądzkich artystów” – wystawa plenerowa, godz. 18.00 wstęp wolny

PRZEDWIOŚNIE

2 marca Teatr – „Pinokio”, spektakl dla dzieci, reż. Zbigniew Kulwicki, CK Teatr w Grudziądzu, godz. 16.00 bilety 20, 25 zł.

8 marca Klub Akcent – ,,OSIECKA/PRZYBORA ALE JAZZ!”, Joanna Dark – koncert, godz.19.00 bilety 40, 50 zł / karnet 420 zł

9 marca Teatr – ,,Moralność Pani Dulskiej” – spektakl (od 14. lat), Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina, godz. 19.00 bilety 50, 60 zł / karnet 420 zł.

10 marca Teatr – Teatr Malucha – interaktywne czytanki (dzieci w wieku 2-6 lat), Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina, godz. 11.00 bilety 20 zł

GRUDZIĄDZKA WIOSNA TEATRALNA

Karnety na wszystkie przedstawienia – 420 zł. (nie obejmuje spektakli dla dzieci)

16 marca Teatr – Rok 1984 – Rockowy Teatr – spektakl, Fundacja Dom Muzyki Łódź, godz. 19.00 bilety 70, 80 zł/ karnet 420 zł.

21 marca Teatr – Dyskusyjny Klub Filmowy, „The Square” reż. Ruben Östlund (Szwecja / Niemcy /Francja/Dania 2017)

po seansie spotkanie z cyklu „Przy kawie, o filmie” Wojciech Tutaj – „Sztuka absurdu, czy absurd w sztuce?” godz. 19.00 bilety 15 zł / karnet 420 zł

23 marca Teatr – Międzynarodowy Dzień Teatru, „Dzień Świra” Teatr Ateneum Warszawa, godz.19.00 bilety 80, 90 zł

6 kwietnia, Teatr – „Kalifornia nieśmiertelni” Teatr Współczesny ze Szczecina, godz.19.00 bilety 50, 60 zł

13 kwietnia,Teatr –  „Debil” Teatr im. Juliusza Słowackiego z Krakowa, godz. 19.00 bilety 80, 90 zł

18 kwietnia, Teatr -Dyskusyjny Klub Filmowy, „Do widzenia, do jutra…” dramat psychologiczny (1960 Polska), reż. Janusz Morgenstern

„Zaklęci w kadrze” Piotr Bilski, godz. 19.00 bilety 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu seansu)

20 kwietnia, Teatr – „Wstydź się”, Fundacja FETA, godz. 19.00 bilety 60, 70 zł

21 kwietnia, Teatr – Natalia Sikora – koncert, godz. 19.00 bilety 50, 60 zł

Można kupić karnet cały festiwal (420 zł.), z tym, że nie obejmuje on wszystkich wydarzeń (co zostało zaznaczone na afiszu). Można też nabywać bilety na poszczególne spektakle, koncerty i projekcje filmów. 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Piosenki do świetnych tekstów Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory śpiewać będzie 8 marca Joanna Dark. To muzyczna odsłona festiwalu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu