Piosenki kina międzywojennego inaugurują sezon w Grudziądzu. Spektakl w teatrze 25 września. Wystąpi trio Les Femmes  

Sezon kulturalny rozpocznie w niedzielę – w stylu retro – spektakl „W małym kinie” z piosenkami przedwojennymi. Otwarta zostanie wystawa rysunków satyrycznych Jerzego Czapiewskiego.  

Trzy śpiewające panie czyli zespół Les Femmes.

Jakie piosenki usłyszymy w spektaklu? „Na pierwszy znak”, „Ada, to nie wypada”, „Seksapeal” – znane z kina międzywojennego, w aranżacji pomorskiego jazzmana Ignacego Wiśniewskiego. Kto je wykona? Zespół Les Femmes. Po mistrzowsku. Spektakl trwa godzinę.

Wystąpią: Joanna Sobowiec Jamioł (sopran), Natalia Krajewska – Kitowska (sopran) i Emilia Osowska (mezzosopran).  Przy fortepianie – Ignacy Wiśniewski, Piotr Jamioł – skrzypce, Adam Żuchowski – kontrabas, Kacper Skolik – perkusja. Reżyseria – Les Femmes. Muzyka i śpiew – wszystko na żywo.

O czym jest spektakl? Trzy panny z wczesnych lat minionego wieku to wulkan pomysłów na marzenia. Czy piosenki z łezką to retro szyk i niemodny już czar? Absolutnie nie! Przekonamy się o tym w niedzielę. Zabrzmią nie tylko polskie, ale i światowe szlagiery tego okresu, m.in. „El vito”, „Creol love call”, „Les Chemins”. Na scenie pojawi się piętrowe łóżko, w centralnym miejscu pokoiku internatu dla dziewcząt. Na nim rozegrają się sytuacje przezabawne i melancholijne.

Spektakl „W małym kinie” brał udział w wydarzeniach artystycznych w całej Polsce. Jest rozrywką o wysokich walorach kulturalnych.

Scena ze spektaklu „W małym kinie”.

Rysunki satyryczne artysty z Torunia na wystawie w teatrze

Kim jest autor rysunków, Jerzy Czapiewski? Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni wypukłodruku prof. Ryszarda Krzywki. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem, rysunkiem prasowym oraz edukacją artystyczną. Jest członkiem ZPAP i Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych. Uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje twórczo w Toruniu, a latem w Borach Tucholskich.

Początek inauguracji sezonu w niedzielę, 25 września o godz. 17.00. Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży, a 25 zł w dniu imprezy.

Maryla Rzeszut

Fot. CK Teatr

Spektakl „W małym kinie” prezentowany był na wielu scenach w całej Polsce.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Piosenki kina międzywojennego inaugurują sezon w Grudziądzu. Spektakl w teatrze 25 września. Wystąpi trio Les Femmes  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu