Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu czeka remont! Powstanie m.in. winda zewnętrzna. 5 kwietnia podpisano umowę na dokumentację projektową

Modernizacja Planetarium i Obserwatorium jest konieczna. Nie było remontowane do wielu lat. A ma być to placówka nowoczesna.

Wyremontowane zostaną wnętrza.  Zaplanowana jest kompleksowa modernizacja Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Remontu czeka pomieszczenia oraz dach, który zamieni się w taras astronomiczny. Powstanie m.in. winda zewnętrzna, która umożliwi osobom niepełnosprawnym wejście do sal na piętrach. Dziś podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji projektowej. Ofertę na wykonanie dokumentacji złożyła firma WK Architekci w Swarzędzu. Cena oferty 362 850 zł. mieści się w puli przewidzianej w budżecie przez miasto na ten cel. Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przy Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dla turystów placówek w mieście. Prowadzi swoją działalność edukacyjną i naukową, organizuje ogólnopolskie seminaria astronomiczne.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu czeka remont! Powstanie m.in. winda zewnętrzna. 5 kwietnia podpisano umowę na dokumentację projektową

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu