Po 5 dniach od startu komunikacji o najmie lokali w Inkubatorze Przedsiębiorczości jest 9 aplikacji i wiele zapytań telefonicznych oraz mailowych (zdjęcia)

Trwa nabór firm chętnych do wynajmowania powierzchni w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Grudziądzu. Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2024 roku. Część biznesmenów jeszcze czeka na oddanie do użytku tego obiektu, by naocznie przekonać się o jego standardzie i podjąć ostateczną decyzję. Ale kto pierwszy ten lepszy… Ruszył wyścig, bo punkt w centrum miasta jest znakomity.

Odsłonięta została elewacja powstającego Inkubatora Przedsiębiorczości od strony ul. Toruńskiej w Grudziądzu.

Jak duże jest zainteresowanie wynajmowaniem powierzchni w tym obiekcie? – wyjaśnia Leszek Mrazek, prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.

– Obecnie jesteśmy na pierwszym etapie komunikacji o najmie powierzchni – objaśnia prezes Leszek Mrazek. – Jesteśmy i będziemy obecni w TVSM, lokalnych publikacjach, social mediach, stronie internetowej GPP w sekcji >>Inkubator Przedsiębiorczości 3<<. Aby ułatwić aplikowanie potencjalnym najemcom opracowany został landing page – gip.grudziadz.pl. Po 5 dniach od startu komunikacji mamy 9 aplikacji złożonych za pośrednictwem landing pagena, do tego należy doliczyć wiele zapytań telefonicznych i mailowych.

Czy jest już wyłoniony operator części gastronomicznej?

– Proces wyłonienia operatora rozpoczęliśmy we wrześniu kierując zapytania do restauratorów z Grudziądza. Obecnie trwają rozmowy z jednym z oferentów – informuje prezes Leszek Mrazek. – Liczę, że zakończą się z korzyścią dla obu stron. Wymagania są dość duże, ale też miejsce jest atrakcyjne.

Opóźnienie budowy wynika m.in. z perturbacji pomiędzy generalnym wykonawcą a podwykonawcami. Czy GPP zapłaci podwykonawcy – firmie FUH Filip 1 milion zł. za wykonanie konstrukcji żelbetowej?

Prezes Leszek Mrazek wyjaśnia tę kwestię: – FUH Filip jest/był podwykonawcą Generalnego Wykonawcy (JPD). JPD jest odpowiedzialny za regulowanie zobowiązań za zrealizowane prace przez FUH Filip. GPP nie ma żadnej umowy z podwykonawcą. Za etap, który był realizowany przez podwykonawcę „konstrukcja”, JPD nie przekazało do GPP faktury za jego realizację, wobec czego Spółka nie ma tytułu do zapłaty. Fakturę wystawia JPD a GPP płaci do JPD. Wspomnę, że nie jest mi znany fakt, dlaczego mówimy o 1 mln zł. Wartość prac dla tego etapu jest o blisko połowę mniejsza.

Obecnie generalny wykonawca tej inwestycji planuje zakończenie budowy w I kwartale 2024 roku.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Po 5 dniach od startu komunikacji o najmie lokali w Inkubatorze Przedsiębiorczości jest 9 aplikacji i wiele zapytań telefonicznych oraz mailowych (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu