Po obchodach „roczku” istnienia i odebraniu dwóch głównych nagród wojewódzkich Muzeum Handlu Wiślanego FLIS nie zwalnia tempa! Co będzie we wrześniu? Festiwal, wystawa, warsztaty

Jedna z najatrakcyjniejszych w regionie i najnowocześniejszych w Polsce placówka zaprasza na ciekawe imprezy, zajęcia, warsztaty oraz VII Festiwal im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu.

Wioletta Pacuszka, dyrektor Muzeum im. ks. dra Władysława Łęgi w Grudziądzu zapowiada, że w tej placówce będzie jeszcze wiele atrakcyjnych wydarzeń.

Sobota, 16 września, godz. 10.00
Igłą malowane – warsztaty haftu krzyżykowego:
– warsztaty rodzinne z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa
pod tegorocznym hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.
Sobota, 16 września, godz.10.00. Uczestnicy: od 6. roku życia. Zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18, udział bezpłatny.
Europejskie Dni Dziedzictwa to doskonała okazja do zgłębiania naszych tradycji, zwyczajów a także umiejętności twórczych. Hafciarstwo to znana od starożytności, wspaniała dziedzina rękodzielnicza, która może dawać wiele radości i łączyć pokolenia. Podczas warsztatów nie tylko przyjrzymy się rodzajom haftu i poznamy hafty naszego regionu, ale damy się też zaczarować bogactwu kolorowych mulin i pięknych wzorów. Poznamy technikę haftowania dającą niesamowite efekty i wyszyjemy haftem krzyżykowym własny obrazek.
22 września – 8 października:
Prezentacja prac Sigmunda Lipinsky’ego poddanych konserwacji (150. rocznica urodzin grudziądzkiego artysty). Gmach główny Muzeum, ul. Wodna 3/5.
Na wystawie zaprezentowane zostaną prace Zygmunta Lipińskiego – wybitnego malarza, rysownika i grafika, które poddane były zabiegom konserwatorsko-restauratorskim w roku 2022. Ekspozycja przyczyni się do utrwalenia w pamięci mieszkańców Grudziądza tego znakomitego artysty, który urodził się w naszym mieście dokładnie 150 lat temu.

Sobota, 23 września, godz. 17.00:
VII Festiwal im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu – „Polsko – japońskie sploty”

Anna Mikołajczyk – Niewiedział – sopran
Michał Rajewski – baryton
Marek Bugajski – altówka
Joanna Maklakiewicz – fortepian
Jadwiga Rodowicz-Czechowska – prowadzenie
W programie: Jan Maklakiewicz: pieśni japońskie, Paweł Łukaszewski: Haiku, Mitsuru Asaka: pieśni (premiera światowa).
Gmach główny Muzeum, ul. Wodna 3/5, wstęp wolny.

Niedziela, 24 września, godz. 17.00
VII Festiwal im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu – „Prosto z Tatr. Muzyka góralska. Inspiracje”

Katarzyna Lassak – skrzypce
Anna Lassak – sopran
Joanna Maklakiewicz – fortepian
Muzyka góralska – Jan Maklakiewicz: koncert góralski, pieśni do słów Antonina Tryba, wokalizy.
Gmach główny Muzeum, ul. Wodna 3/5, wstęp wolny.


Wrześniowe godziny otwarcia naszego Muzeum:
poniedziałek – nieczynne
wtorek – piątek: 10.00 – 16.00
sobota – niedziela: 10.00 – 18.00

Góra Zamkowa z Klimkiem – czynne codziennie we wrześniu od godz. 9.00 do 20.00.

FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Paweł Urbanowski, kierownik Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu zaprasza do zwiedzania nowocześnie urządzonych wystaw i poznawania bardzo ciekawej przeszłości miasta nad Wisłą.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Po obchodach „roczku” istnienia i odebraniu dwóch głównych nagród wojewódzkich Muzeum Handlu Wiślanego FLIS nie zwalnia tempa! Co będzie we wrześniu? Festiwal, wystawa, warsztaty

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu