Podobał się w Grudziądzu spektakl „Znachor” w wykonaniu Teatru im. J. Słowackiego z Krakowa, zagrany przy pełnej widowni (zdjęcia)

Artyści krakowscy w grudziądzkim teatrze zagrali znakomicie. Zostali nagrodzeni brawami na stojąco. Słusznie, gdyż trwające 100 minut przedstawienie utrzymane w dobrym tempie nie nudziło i wciągnęło publiczność, która zaakceptowała uwspółcześnioną wersję znanego melodramatu.

Zwłaszcza młodej części widowni przypadła do gustu współczesna, popowa  muzyka przewijająca się w przełomowych chwilach spektaklu, kolorowe kostiumy (np. różowy ubiór Leszka), a także odegranie niektórych scen z przymrużeniem oka, co rozbawiło publiczność. W końcowej scenie, gdy odbywa się proces sądowy nad prof. Wilczurem,  niektórzy aktorzy schodzą ze sceny i siadają wśród publiczności. Wszyscy widzowie stają się uczestnikami rozprawy sądowej, zaś akcja rozciągnięta jest od dalekiego miejsca w głębi sceny (gdzie przemawia adwokatka) do punktu na widowni, gdzie w świetle jupitera stoi sędzia.

Reżyser Jakub Roszkowski stworzył spektakl oscylujący miedzy romansem a dramatem społecznym, chwilami musicalowy i posługujący się kiczem (choćby ten jeleń na rykowisku…).     

Dobra gra aktorów z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie niesie ten spektakl, z wyjeżdżającymi i krążącymi na ruchomych platformach scenami sztuki.

Maciej Jackowski w roli prof. Wilczura automatycznie konfrontowany jest ze znanymi kreacjami filmowymi m.in. Jerzego Bińczyckiego. W „Znachorze” grają też m.in. Anna Tomaszewska, Lidia Bogaczówna, Marta Konarska, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Dominik Strok, Wojciech Skibiński i Hanna Syrbu – aktorka ukraińska, która w 2022 roku dołączyła do zespołu krakowskiego teatru. 

Kto wie, czy właśnie to przedstawienie nie wygra plebiscytu publiczności, który odbędzie się na zakończenie festiwalu „7 Grzechów Głównych”. W nagrodę zwycięski teatr powróci z innym spektaklem i gościlibyśmy wówczas w Grudziądzu ponownie Teatr im. J. Słowackiego z Krakowa…

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Podobał się w Grudziądzu spektakl „Znachor” w wykonaniu Teatru im. J. Słowackiego z Krakowa, zagrany przy pełnej widowni (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu