Podpisy złożone. Ruszają Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Grudziądza. Celem – rozwój miasta i sąsiednich gmin z pomocą funduszy unijnych

Umowy o współpracy zostały podpisane 3 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

W skład stowarzyszenia wchodzi Grudziądz, Starostwo Powiatowe w Grudziądzu oraz gminy Grudziądz, Rogóźno i Dragacz. Powołane zostało do realizowania projektów inwestycyjnych w nowej perspektywie unijnej.

– W obecności marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz wójtów Krzysztofa Polesiaka i Andrzeja Rodziewicza podpisałem umowy dotyczące funkcjonowania Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – To umożliwi rozwój naszego miasta i gmin, które wchodzą w skład stowarzyszenia a także na realizację wielu wspólnych projektów przy wykorzystaniu funduszy unijnych.

– Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Grudziądza pozwolą na rozwój miasta i sąsiednich gmin. Już przygotowano listę priorytetowych przedsięwzięć, jakie mają być realizowane przy udziale środków europejskich – informuje Karol Piernicki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. – W przypadku naszego miasta dotyczą one między innymi rozwoju przedsiębiorczości, rewitalizacji terenów miejskich, inwestycji oświatowych, opieki zdrowotnej, kultury i turystyki.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Podpisy złożone. Ruszają Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Grudziądza. Celem – rozwój miasta i sąsiednich gmin z pomocą funduszy unijnych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu