Poeta i radiowiec Jacek Jaszczyk u prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Będzie współpraca?

Obsypany ostatnio różnymi nagrodami Jacek Jaszczyk – dziennikarz radiowy, poeta promujący polską kulturę gdzie tylko może, przybył z Irlandii na kilka dni do rodzinnego Grudziądza.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski (z prawej) przyjął dziś (24 listopada) w Ratuszu Jacka Jaszczyka. Rozmawiali o przyszłej współpracy.

Jacek Jaszczyk zapowiedział już w środę wieczorem, że „Kalendarz Grudziądzki 2023”, w którym zamieszczono artykuł także o nim, zawiezie do ambasady RP w Dublinie i do konsulatu. Mieszka w Dublinie, gdzie tworzył polskie radio, promuje swoje wiersze a tym samym rozsławia Grudziądz i Polskę. Już wrósł w społeczność Irlandii, ale wraca do swoich korzeni. Przyjeżdża wytrwale na spotkania autorskie do różnych miast w Polsce (m.in. do Krakowa) a teraz przybył do Grudziądza na promocję „Kalendarza Grudziądzkiego 2023”.  Wszechstronnie utalentowany Jacek Jaszczyk ostatnio uhonorowany został Medalem im. Barbary Jurkowskiej podczas XV Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Powierzono mu też funkcję redaktora  naczelnego prestiżowego  miesięcznika „Poezja Dzisiaj”.

Przyjął go dziś w Ratuszu prezydent Maciej Glamowski, który docenia dorobek Jacka Jaszczyka i jego rolę w promowaniu Grudziądza i Polski za granicą. Obaj panowie rozmawiali o ewentualnej współpracy. – To wyjątkowa osobowość. Takie talenty wywodzące się z Grudziądza należy promować, dlatego rozmawialiśmy o przyszłej współpracy – powiedział po spotkaniu prezydent Grudziądza. – Pan Jacek Jaszczyk ma na swoim koncie wiele sukcesów i wciąż się twórczo rozwija.

(marz)

Jacek Jaszczyk rozdał wiele autografów i wpisał do „Kalendarza Grudziądzkiego 2023” liczne dedykacje. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Poeta i radiowiec Jacek Jaszczyk u prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Będzie współpraca?

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu