„Pogromca smoka Jabberwocka” w reżyserii  Zbigniewa Kulwickiego zaprasza młodych widzów! To preludium Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej

Jest to produkcja CKT w Grudziądzu. Ma wszystkie atrybuty baśni. Drugi spektakl dla młodych widzów w ramach „Przedwiośnia” wystawiony zostanie już 12 marca w teatrze.

„Przedwiośnie” to w tym roku preludium Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej „7 Grzechów Głównych”.

Reżyser Zbigniew Kulwicki zaprasza widzów małych, ciut większych oraz tych dużych o dziecięcych sercach na udział w przygodach „Pogromcy Smoka Jabberwocka”.

Jabberwocky w oryginale to monstrum z absurdalnego wiersza wykreowanego przez Lewisa Carrolla w książce „Po drugiej stronie lustra”. Ów potwór – smok wywodzi się z Krainy Czarów, do której zawitała niegdyś słynna Alicja. Kto się z Jabberwocky’m brata poprzez ożywienie go w książce, na ekranie lub na teatralnej scenie ten wciąga odbiorców w historię odrobinę niedorzeczną. Z pewnością bardzo zabawną, operującą wszystkimi atrybutami baśni. Tym właśnie tropem podążył w baśniowe odmęty reżyser Zbigniew Kulwicki.

Jabberwocky ma pochodzenie anglosaskie, ale Zbigniew Kulwicki postanowił spleść poczwarzy żywot z wątkiem słowiańskim. W końcu w ukatrupianiu smoków mamy swoje niekwestionowane tradycje. Przykładem dzielny Szewczyk Dratewka. Dlatego reżyser przypisał rolę główną młodemu polskiemu emigrantowi, który trafia do pracy w jednym z wielkich i tajemniczych brytyjskich zamków.

Czy wysłuchane w dzieciństwie bajki o Smoku Wawelskim dadzą chłopakowi siłę, aby na dalekich Wyspach stoczyć zwycięski pojedynek z prawdziwą bestią?

Początek spektaklu 12 marca (niedziela) o godz. 16.00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

Oprac. (marz)

FOT. CK TEATR W GRUDZIĄDZU

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Pogromca smoka Jabberwocka” w reżyserii  Zbigniewa Kulwickiego zaprasza młodych widzów! To preludium Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu