Pokaz sprzętu militarnego, którym dysponuje NATO i piknik wojskowy odbędzie się 3 marca (niedziela) na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu

Organizatorzy zapraszają mieszkańców w godzinach 11.00 – 15.00 na teren przy Wojskowych Zakładach Uzbrojenia.

FOT. MARYLA RZESZUT

Prezentację sprzętu wojskowego organizują Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. Mieszkańcy, którzy wybiorą się na pokaz, zobaczą sprzęt militarny, który jest w zasobach wojsk sojuszniczych NATO.
Wszystko odbywa się w ramach ćwiczeń DRAGON-24 STEADFAST DEFENDER-24.

Od 25 lutego do 14 marca 2024 r. NATO Supreme Hcadguarters Allied Powers Europe (SHAPE) – Dowództwo Połączonych Sił Sojuszniczych w Europie prowadzi największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenia wojskowe pk. STEADFAST DEFENDER 2024. Te ćwiczenia są federacją kilkunastu ćwiczeń narodowych (sojuszniczych), w tym polskiego ćwiczenia pk. DRAGON-24 (DR-24).

Przy okazji trwania ćwiczeń mieszkańcy powinni pamiętać o:

  1. Zachowaniu warunków bezpieczeństwa z uwagi na przejazd sprzętu wojskowego (nie zbliżanie się do tras przejazdu pojazdów, zachowanie bezpiecznej odległości).
  2. Utrudnieniu w ruchu z uwagi na czasowe zamknięcie dróg.
  3. Nieparkowaniu pojazdów cywilnych wzdłuż dróg zaplanowanych dla ruchu kolumn wojskowych.
  4. Zabezpieczeniu zwierząt domowych i hodowlanych w obejściach domowych i poza nimi (na pastwiskach).
  5. Niepublikowaniu zdjęć i filmów pojazdów wojskowych w mediach społecznościowych.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pokaz sprzętu militarnego, którym dysponuje NATO i piknik wojskowy odbędzie się 3 marca (niedziela) na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu