Politycy z Grudziądza rozmawiają w Warszawie z zarządem PKP SA o inwestycjach kolejowych w mieście i remoncie dworca

Budowa Trasy Dworcowej w Grudziądzu po terenach należących do kolei była wśród tematów poruszonych w stolicy z Alanem Beroudem, prezesem zarządu PKP SA.  

Władze Grudziądza pilnują spraw miasta w związku z inwestycjami prowadzonymi przez PKP SA. Rozmowy z władzami PKP SA zawsze były trudne, gdyż – jak się to mówi – jest to „państwo w państwie”. Jednak ekipa z Grudziądza nie odpuszcza i konsekwentnie forsuje korzystne dla miasta rozwiązania.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł Tomasz Szymański, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Napolski i prezydent Grudziądza Maciej Glamowski przedstawiali stanowisko i argumenty władz miasta co do inwestycji ważnych dla Grudziądza. Mowa była m.in. o modernizacji zabytkowego Dworca Głównego PKP i budowie Trasy Dworcowej po terenach należących do PKP.

W siedzibie PKP SA w Warszawie. Od lewej: Paweł Napolski, Maciej Glamowski i Tomasz Szymański.
Sprawy inwestycji kolejowych w Grudziądzu poruszane były już w kwietniu 2023 roku. Na zdjęciu z lewej: Paweł Napolski (w głębi) i poseł Tomasz Szymański.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Politycy z Grudziądza rozmawiają w Warszawie z zarządem PKP SA o inwestycjach kolejowych w mieście i remoncie dworca

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu