Pomarańczowi w drodze do Częstochowy. Na Jasną Górę mają dotrzeć 12 sierpnia. Będą modlić się o pokój na świecie. Mają do pokonania ponad 350 km (zdjęcia)

2 sierpnia rano z Grudziądza na Jasną Górę wyruszyła piesza pielgrzymka. Pątnicy będą modlić się o pokój na świecie i między ludźmi. Do Częstochowy planują dotrzeć 12 sierpnia.

Pielgrzymka z Grudziądza dotrze do Częstochowy 12 sierpnia.

To już 34. pielgrzymka wiernych z Grudziądza i całej Diecezji Toruńskiej. Przez dwa ostatnie lata z powodu pandemii, obostrzeń i limitów pielgrzymi zorganizowali tylko jednodniową sztafetę na Jasną Górę. W tym roku 60 pątników z naszego miasta przejdzie cały, ponad 350 kilometrowy dystans, by 12 sierpnia stanąć przed obrazem jasnogórskim.

Grudziądzanie wyruszyli spod Bazyliki św. Mikołaja, gdzie najpierw proboszczowie grudziądzkich parafii odprawili mszę świętą w intencji pątników. Przewodnikiem grudziądzkiej grupy jest ks. Mariusz Ciesielski z parafii na Strzemięcinie.

Tekst i fot. (anette)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pomarańczowi w drodze do Częstochowy. Na Jasną Górę mają dotrzeć 12 sierpnia. Będą modlić się o pokój na świecie. Mają do pokonania ponad 350 km (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu