Ponad 22 firmy planują wprowadzić się do nowego Inkubatora Przedsiębiorczości u zbiegu ul. Toruńskiej i alei 23 Stycznia w Grudziądzu

Nie będzie likwidacji istniejącego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Waryńskiego. I na dotychczasowy, i na nowy nie brakuje chętnych.

– Ponad 22 podmiotów, które zadeklarowały wynajęcie powierzchni w powstającym inkubatorze to podmioty wchodzące na rynek – informuje Tomasz Smolarek z zarządu Grudziądzkiego Parku Przemysłowego w Grudziądzu. – Inkubator przy ul. Waryńskiego będzie nadal istniał, gdyż jest w 100 procentach zajęty. Jest tam 14 biur o powierzchni od 20 do 24 metrów kwadratowych. Obłożenie jest 100-procentowe. Spółka GPP nie przewiduje likwidacji tego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Zatem – nie będzie likwidacji dotychczasowego Inkubatora Przedsiębiorczości w związku z powstaniem nowego.

W nowym Grudziądzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy al. 23 Stycznia jest 36 biur, w których pracę ma znaleźć około 200 osób. W gmachu będzie punkt gastronomiczny i sale konferencyjne na około 100 uczestników. Na wewnętrznym parkingu powstało około 40 miejsc parkingowych (z czasem może być więcej). Całkowity koszt inwestycji to 29 milionów złotych. Budowa Inkubatora dofinansowana została przez samorząd województwa w wysokości 13 milionów złotych.

Tekst i fot. Maryla Rzeszut

Tomasz Smolarek z GPP: – Nie będzie likwidacji dotychczas działającego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Waryńskiego, gdyż jest w 100 procentach zajęty.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ponad 22 firmy planują wprowadzić się do nowego Inkubatora Przedsiębiorczości u zbiegu ul. Toruńskiej i alei 23 Stycznia w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu