Powstanie nowe dojście do stacji kolejowej Grudziądz Mniszek. Dostosowane dla wózków i osób niepełnosprawnych. Wysłużona kładka nad torami – do rozbiórki

Ogłoszony został przetarg na budowę chodnika, który połączy Drogę Metalowców i Szosę Toruńską z peronem. Stacja w Mniszku jest na trasie linii kolejowej 207 Toruń Wschodni – Malbork.

Chodnik będzie ułożony na tym samym poziomie co tory kolejowe. Przewidziane jest zainstalowanie urządzeń nowej generacji obsługiwanych przez dyżurnego ruchu. Będą  rogatki, sygnalizacja dźwiękowa i świetlna.  

Stara, metalowa kładka nad torami w Mniszku zostanie zdemontowana.

Na platformie zakupowej PKP Polskie Linie Kolejowe SA Warszawa ogłoszono, że przetarg dotyczy: „zaprojektowania drogi dojścia do peronu na przystanku osobowym Grudziądz Mniszek (km 50,837) na linii kolejowej nr 207 Toruń Wschodni – Malbork wraz z zabudową na projektowanej drodze dojścia urządzeń rogatkowych jak dla kat. A powiązanych ze stacyjnymi urządzeniami srk.”

Najwyższą liczbę punktów otrzyma wykonawca, który zaoferuje najniższą cenę za realizację zamówienia. Zgłoszenia ofert przyjmowane są do 8 listopada.

(marz)

W lipcu tego roku odbyło się spotkanie w grudziądzkim Ratuszu w sprawie budowy komfortowego dojścia dla pasażerów do stacji kolejowej w Mniszku.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Powstanie nowe dojście do stacji kolejowej Grudziądz Mniszek. Dostosowane dla wózków i osób niepełnosprawnych. Wysłużona kładka nad torami – do rozbiórki

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu