Prawie 300 zawodników rywalizowało w pływaniu, kolarstwie i biegu. Pierwszy Triathlon Grudziądz La Rive zaliczony na duży plus! Stanie się cykliczną imprezą sportową

– Idealna wręcz trasa rowerowa, dobre również pływacka i biegowa – ocenili uczestnicy pierwszego Triathlonu Grudziądz La Rive. Wielu mówiło: – Czujemy  się jak na cyklicznej imprezie a nie debiucie! Grudziądz spisał się na 5+!  

Podium i trofea dla zwycięzców w pierwszym, ale – jak deklarują organizatorzy i uczestnicy – nie ostatnim Triathlonie Grudziądz La Rive.

Pogoda trochę popsuła szyki prawie 300 uczestnikom ogólnopolskiego Triathonu Grudziądz La Rive, jednak wola walki była wielka i nic nie przeszkodziło w rozegraniu udanej imprezy sportowej. Przeprowadzono, jak planowano, trzy etapy triathlonu w pływaniu, kolarstwie i biegu.

Mimo że pojawił się deszcz i wiatr triathloniści wychwalali trasę kolarską: – To bardzo szybka trasa, ma wzorowej jakości asfalt, jechało się znakomicie! To chyba najlepsza trasa rowerowa ze wszystkich triathlonów, w których startowałem – ocenił jeden z doświadczonych zawodników.

Pływacy koncentrują się przed wyruszeniem na trasę wzdłuż brzegu jeziora Rudnickiego.

Dobre noty zebrał też konferansjer zawodów a także wolontariusze, którzy na trasach, zwłaszcza biegowej na odcinkach leśnych, podpowiadali gdzie się kierować, podawali wodę.  Także ci, którzy pilnowali, aby zawody odbyły się bezpiecznie. Na plus było także to, że trasę pływacką wyznaczono wzdłuż linii brzegowej.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza wręczał zwycięzcom puchary i nagrody. – Triathlon Grudziądz La Rive okazał się świetną imprezą. Gratuluję wszystkim uczestnikom, jesteście prawdziwymi herosami – mówił z uznaniem. – Dziękuję organizatorom – MORiW Grudziądz i sponsorom. Jestem przekonany, że impreza wpisze się na stałe w sportowy kalendarz Grudziądza.

Uczestnicy Triathlonu Grudziądz La Rive gremialnie deklarowali, że za rok znów spotkają się w Rudniku, by rywalizować w ogólnopolskiej stawce. – Jeśli były jakieś usterki czy niedociągnięcia to organizatorzy na pewno w 2023 roku je skorygują, ale najważniejsze, że Grudziądz naprawdę profesjonalnie przeprowadził zawody i chcemy tu wrócić – zapewniali uczestnicy.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prawie 300 zawodników rywalizowało w pływaniu, kolarstwie i biegu. Pierwszy Triathlon Grudziądz La Rive zaliczony na duży plus! Stanie się cykliczną imprezą sportową

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu