Prawie 6 milionów zł. dla podstawówek na naukę matematyki, angielskiego i umiejętność aktywnego uczenia się. Umowa podpisana w Toruniu   

Umowę partnerską na rzecz realizacji projektu „Klucz do uczenia 3.0” podpisała Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Wartość tego projektu to 5 963 741,22 zł. Jest bardzo duże dofinansowanie: 5 367 367,09 zł. Fundusze przeznaczone są na wsparcie uczniów klas 7-8 szkół podstawowych w zakresie: podniesienia wiedzy z języka angielskiego, matematyki, zdobycia umiejętności aktywnego uczenia się.

Projekt jest w programie Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Współfinansuje go Europejski Fundusz Społeczny Plus. Umowa zawarta została pomiędzy Województwem Kujawsko- Pomorskim a gminą miasto Grudziądz.

Trzydzieści jeden samorządów miejskich i gminnych z całego regionu uczestniczy w finansowanym w ramach naszego programu regionalnego projekcie samorządu województwa „Klucz do uczenia 3.0”. W uroczystości wręczenia umów parterom przedsięwzięcia uczestniczył członek zarządu województwa Marek Wojtkowski., który powiedział: – To jest dla nas bardzo ważny projekt, obejmujemy nim 50 szkół podstawowych. Inwestycja w młodzież to zawsze dobra inwestycja.

– Chodzi między innymi o wyrównywanie szans edukacyjnych i podniesienie poziomu kształcenia także w mniejszych miejscowościach, ale nie tylko. Zależy nam też, by finansowane w ten sposób zajęcia kształtowały w młodych ludziach kreatywność, umiejętność uczenia się i krytycznej analizy rzeczywistości oraz kompetencje społeczne – podkreśla marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Zaplanowany na dwa lata program ruszy we wrześniu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prawie 6 milionów zł. dla podstawówek na naukę matematyki, angielskiego i umiejętność aktywnego uczenia się. Umowa podpisana w Toruniu   

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu